Menu

17. Akbank Kısa Film Festivali Ödülleri Sahiplerini BulduÖdüller, 22 Mart – 1 Nisan tarihleri ​​arasında internet üzerinden gerçekleştirilen 17. Akbank Kısa Film Festivali’nde sahiplerini buldu. Murat Uğurlu’nun imzasını taşıyan Tapınak, En İyi Film ödülüne layık görüldü.

Akbank Kısa Film Festivali, sinema sanatında kısa filmlerin öncü rolünün bilinciyle bu alanda bir platform oluşturmak amacıyla 22 Mart – 1 Nisan tarihleri ​​arasında 17. kez düzenlendi. Bu yıl festivalde pandemik koşullar nedeniyle gerçekleşen tüm etkinlikler internette sinemaseverlerle buluştu.

71 ülkeden toplam 2.048 kısa filmin başvurduğu Akbank Kısa Film Festivali’nde Festival Kısaları, Dünyadan Kısalar, Kısadan Uzuna, Deneyimler, Belgesel Sinema, Perspektif, Özel Gösterim ve Forum bölümleri; 37 ülkeden 90 kısa ve 3 uzun metrajlı film izleyicilerle buluştu.

17. Akbank Kısa Film Festivali’nin ödülleri, Akbank Sanat’ın sosyal medya hesaplarından yapılan online yayınla sahiplerini buldu.

17. Akbank Kısa Film Festivali Ödülleri Sahipleri Açıklandı

Yarışma bölümleri için 71 ülkeden toplam 2.048 kısa filmin başvurduğu Festivalin Ulusal Yarışma Festival Kısaları’nın ana jüri üyeleri; oyuncu Nilay Erdönmez, yönetmen Murat Düzgünoğlu, editör Aylin Zoi Tinel, yönetmen Baskuran’a inanın ve Akbank Sanat Müdürü Derya BigaliOluşuyordu.

Jüri, En İyi Film Murat Uğurlu imzalı tapınak şakak .. mabetvermek. Serhat Karaaslan’ın yeni kısa filmi Suçlular Mansiyon ödülüne layık görüldü.

Editör Mary Stephen, oyuncu Samar Adet, fotoğraf Yönetmeni Krum Rodriguez, oyuncu İlker Kaleli ve Akbank Sanat Müdürü Derya Bigali Gibi önemli isimleri bir araya getiren Dünya jürisinden Uluslararası Yarışma Kısaları, Sameh Alaa tarafından yönetildi. Yüzünü Unutmaktan KorkuyorumEn İyi Film ödülünü verdi. Mansiyon ödülünü Dalia ve Ali Asgari imzalayan Brúsi Ilason yaptı. Tanık Adlı kısa filmi kullandı.

En İyi Film seçilecek eserlerin yönetmenlerini Akbank Sanat; Ulusal kategoride 35.000 TL, uluslararası kategoride 5.000 USD ile ödüllendirildi.

Kaynak: Akbank Sanat

0 0 votes
Article Rating

Categories:   Film

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments