2 Yıllık Molar Diş Çıkarma İçin 5 İpucu [+ How to Ease the Discomfort!]

2 Yillik Molar Dis Cikarma Icin 5 Ipucu How
Kategori: Anne Bebek
Temmuz 18 2021
: 0

2 Yıllık Molar Diş Çıkarma İçin 5 İpucu [+ How to Ease the Discomfort!]

Diş çıkarma bir BEAST olabilir! Biliyorum ki, o gün çocuğunun dişlerinin ağrımaması için dua ederek uyanan tek anne ben değilim. Diş çıkarma, altı ay gibi erken bir tarihte başlayabilir ve tam bittiğini düşündüğünüzde, 2 yıllık azı dişlerinin çıkması devreye girer ve oyunu değiştirir.

2 yıllık azı dişlerinin çıkması genellikle çocuğunuzun ikinci doğum günü civarında başlar ve ikinci süt azı dişlerini içerir. Çocuğunuz iki yaşını doldurduysa ve ikinci azı dişi görmediyseniz endişelenmeyin, her çocuk farklıdır.

Siz ve çocuğunuzun diş çıkarmanın ikinci aşamasına girmek üzere olduğunuzu düşünüyorsanız, bir sandalye çekin çünkü bir Çaylak Anneden ipuçları ve püf noktaları için doğru yere geldiniz!

*BU YAZI SADECE BİLGİ VE EĞLENCE AMAÇLIDIR, SİZİN VEYA ÇOCUĞUNUZUN TIBBİ İLGİ İHTİYACI OLURSA LÜTFEN KENDİ TIP UZMANINIZI ARAYINIZ.

2 Yıllık Molar Diş Çıkarma Nedir?

2 yıllık molar diş çıkarma, normalde ikinci doğum günümüz civarında ortaya çıkan, ağzımızın arkasındaki son diş setinin sürmesidir. Bir çocuğun hayatındaki bu bölümün tamamı, ilgili tüm taraflar için son derece acı verici, rahatsız edici ve açıkçası sinir bozucu olabilir!

2 Yıllık Molar Diş Çıkarma İçin Sinyaller

İpuçlarına ve püf noktalarına girmeden önce, iki yıllık diş çıkarma konusunda nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Diş çıkarma belirtileri hakkında sahip olduğunuz daha fazla bilgi, küçük çocuğunuza bu acı verici ve zor zaman boyunca yardım etmeye daha iyi hazırlanmanızı sağlayacaktır.

İşaretler:

  • Çocuk normalden daha sinirlidir.
  • Çocuk eline geçen her şeyi çiğniyor.
  • Çocuk genellikle yaptıklarından daha fazla salya akıyor.
  • Çocuğun düşük dereceli ateşi olabilir.
  • Cesaretiniz varsa ve ağızlarına iyi bakabiliyorsanız, şişmiş diş etlerini ve hatta içeri giren azı dişlerinin patlamasını da görebilirsiniz.
  • Çocuk eskisi kadar iyi uyumuyor.

2 Yıllık Molar Diş Çıkarma İçin 5 İpucu

1. Diş çıkarma halkaları

Çocuğunuza bir diş çıkarma halkası vermek, diş etleri üzerinde çalışmak ve diş çıkarma sürecini hızlandırmak için ihtiyaç duydukları şey olabilir.

2 yaş azı dişleri

Hedeften Yeşil Filiz Molar Diş Kaşıyıcı

Hedefteki bu Green Sprouts Molar Diş Kaşıyıcı gibi diş çıkarma halkaları, küçük diş çıkaran yürümeye başlayan çocuğunuz için harika bir seçenektir. Mükemmel boyuttadır ve bu molar diş etlerine ve dişlere ulaşmaya ve masaj yapmaya yardımcı olmak için birden fazla dokuya sahiptir.

2. Biraz İlgi ve Sevgi

Bebek bağları, yürümeye başladıklarında durmaz, incinen yürümeye başlayan çocuğunuza sevgi ve şefkatle yaklaşmak bazen en iyi ilaçtır! Oğlum için kişisel olarak biliyorum, ne zaman acı çekse, annemden sarılmak onun acısını dindirmeyebilir, ama kesinlikle yardımcı oluyor. Çoğu zaman, tıpkı yetişkinler gibi, çocuklar da zor zamanlarda yanlarında birinin olduğunu bilmek isterler.

3. Soğuk bir şeyi ısırmasına veya emmesine izin verin

Soğuk bir şey çiğnemek veya emmek şişmiş bölgedeki iltihabı azaltmaya yardımcı olacaktır. Ayrıca minik diş etlerine çok iyi gelecek ve acıdan biraz olsun rahatlamalarını sağlayacaktır.

2 yıllık molar diş çıkarma

Fridababy Tutmak İçin Çok Soğuk Olmayan Diş Kaşıyıcı

Fridababy’nin bu dondurulabilir sakız masajı, küçük çocuğunuzun ağrıyan diş etlerini yatıştırmaya yardımcı olmak için ideal bir satın almadır! Bu diş kaşıyıcıların güzelliği, sıcak tutan tutamakları sayesinde küçük ellerinin donması konusunda endişelenmenize gerek yok, sadece soğuktan çekip teslim edin!

4. Diş etlerini temiz bir parmakla ovmak veya masaj yapmak

Rahatsızlıklarını biraz olsun hafifletmek için küçük çocuğunuzun diş etlerini ovmayı ve/veya masaj yapmayı deneyin. Yine de bir anne olarak, diş zaten diş etlerini kırdıysa, diş çıkarma halkasının işi yapmasına izin vermek isteyebilirsiniz! Ah!

5. Tylenol gibi reçetesiz satılan ilaçlar

Herhangi bir ilaç için daima çocuk doktorunuza danışmanızı öneririz. Şahsen, oğlumun çocuk doktoruyla konuştuktan ve kilosu ve yaşı için doğru dozu aldıktan sonra kendi deneyimime göre, ağrı onun için dayanılmaz olduğunda biraz Tylenol’ün yardımcı olduğunu buldum.

yazar hakkında

luvashland.com’dan Ashland Hendrix

Ashland - Yazar Biyografisi

Ayrıca şunlardan da yararlanabilirsiniz:

2 Yıl Molar Diş Çıkarma İçin 5 İpucu

2 yaş azı dişleri

2 Yıllık Molar Diş Çıkarma Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

2 yıllık azı dişleri en son çıkan dişler midir?

Bebek dişleriyle ilgili olarak, 2 yıllık azı dişleri, çıkan süt dişlerinin sonuncusudur.

2 Yıllık Azı Dişlerinin gelmesi ne kadar sürer?

Her çocuk farklıdır, ancak çoğu zaman 2 yaşındaki azı dişlerinin ikinci doğum günlerinde (dolayısıyla adı) çıktığını görürsünüz ve her dişin çıkması yaklaşık 1-2 hafta sürer.

Diş çıkarma geceleri daha mı kötü?

Diş çıkarmanın geceleri daha kötü olduğunu iddia eden birçok makale var. Araştırmamıza göre, geceleri o kadar çok dikkat dağıtıcı şey olmaması, diş çıkarma ağrısını bebeğinizin ana odak noktası haline getiriyor.

2 yıllık azı dişlerinin çıkması ne kadar sürer?

Gelmeleri yaklaşık 2-3 hafta sürebilir, ancak bu çocuktan çocuğa değişir.

Source link

Best Kadın

Blogger