60’lık Benliğinizi Tanıyor musunuz?

60lik Benliginizi Taniyor musunuz
Kategori: Kızlar İçin
Temmuz 14 2021
: 0

60’lık Benliğinizi Tanıyor musunuz? Kendimize anlattığımız hikaye, 60-90 yaşları arasındaki Üçüncü Üçümüzü zarafet ve amaçla yaşamak için çok önemlidir.

Son zamanlarda, karakteristik olmayan bir şekilde melankolik olmak için kısa bir dönem yaşadım. Genellikle kendine güvenen ve iyimser olan ve çoğu durumda olumluyu bulabilen biriyim. Genellikle başkalarını güneş ışığını bulmaya teşvik ederim.

Ama bir telaş içindeydim. Kendimi sorgulamak, seçimlerimden şüphe etmek ve genel olarak düşük hissetmek. Her zamanki yaklaşımım değil.

Neler olduğunu anlamam gerektiğini biliyordum.

Düşünmek için zaman ayırdım. Kesintisiz olacağım bir yere gittim. Günlüğümü aldım ve son birkaç haftayı düşünmeye başladım. Bu üzücü yere nasıl gelmiştim?

Bir sonraki kitabımı yazarken EN İYİ Üçüncü Üçüncünüz için MantralarGünlüklerim aracılığıyla zamanda geriye yolculuk ederek on yıllık zorlu derslere ulaştım.

Küçük sosyal topluluğumuzda eleştirildim ve yanlış anlaşıldım. 1980’ler benim için parlak ve neşeli yıllar değildi. O günlerde, son birkaç on yılda beni ayakta tutan pek çok sağlam yaşam becerisi öğrendim, ancak bu dersler kolayca alınmadı.

30’lu yaşlarımda yaşadığım zorlu ilişkileri tekrar gözden geçirdiğimde, zor bir insan olduğumu düşünmeye başladım..

Aynı geçen haftalarda, yeni bir kişilik değerlendirme sistemi öğrenmeye başladım ve tahmin edin ne oldu? Enneagramda olduğum sayı “bazen alınması zor”.

Enneagrama dayalı olarak sayılarımız hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen kadınlardan oluşan bir tartışma grubunda, diğerleri yardımcı, başarılı, barışçıl, meraklı… benim numaram ise “meydan okuyan” olarak tanımlandı. Ne kadar çekici değil!

Kendimi zor ve sevimsiz biri olarak düşünmeye başladım. Bu şeylerin bize gizlice girmesi çok garip!

Gerçek şu ki, hayata yaklaşımım ve kişiliğim beni iyi karşıladı. Gerçek arkadaşlarım, ikiden fazla başarılı işim, yaşıtlarımdan saygı ve kocamdan ve çocuklarımdan büyük sevgim var.

Birkaç hafta boyunca, hikayemi olumsuz bir bakış açısıyla anlatmak için sıradan ve kolay bir yere kaydım.

olarak kendimi gördüm kurban. Yazık bana. Yanlış anlaşıldı, cesaretlendirilmedi, boğuldu ve istismar edildi.

Kendime anlattığım hikaye, zor bir büyüme zamanını yansıtıyordu. gerçek. Hayatımda olumlu etkileri olmayan insanların olduğu bir gerçek. Güçlü bir kişiliğe sahip olduğum doğrudur. Ama benim hikayemin kaçırılmış fırsatlarla dolu bir hayat olduğu doğru değil.

Kendi hikayemi bilinçsizce bir kurban olarak çerçeveliyordum ve bu beni neredeyse kenara itiyordu.

Ben anlayana kadar.

Hikayemizi her zaman anlatıyoruz ve bunu birkaç farklı bakış açısıyla yapmayı seçebiliriz.

Bir süre oradaydım, kurban hikayemde, başkalarının olgunluk ve anlayış eksikliğinden muzdarip.

Bazen, olmak için cazip oldum kötü adam. Belki de kötü muameleyi hak ettim? Belki de kendi meydan okuyan kişiliğim insanları iğrendirdi ve beni sevimsiz yaptı?

Ama doğruyu söylemek gerekirse, hikayemi kendimle olan hikayemi tercih ederim. Kahraman. Öğrenen ve büyüyen, hayatta kalan ve gelişen üstesinden gelen.

Hepimizin sahip olduğu zorluk, kendimize hangi hikayeyi anlattığımız konusunda uyanık olmak ve 60’larımızda ve sonrasında istediğimiz hayatı tasarlamak için proaktif olarak onu çerçevelemektir.

Benim için, beni tercih ettiğim neşeli ve iyimser hikayeme geri getiren bir öğleden sonraydı. Birkaç basit adım beni oraya getirdi.

Melankolik bir duruma girdiğimi fark ettim ve orada kalmak istemediğimi biliyordum. Ayaklarımı altıma nasıl sokacağımı bulmak için biraz zamana ve alana ihtiyacım vardı.

Geriye dönüp baktığımda, geçtiğimiz birkaç haftadaki etkileyicilerimi düşündüm. Olumsuz deneyimlerden ders almak iyidir, ancak uyanık olmazsak yine de üzerimizde güç sahibi olabilirler.

Kahraman olduğum hayatımın GERÇEKLERİNİN bir listesini yaptım… iyi ve gurur duyduğum sağlam ilişkilerin ve başarıların uzun bir listesi.

Sonunda uzun bir yürüyüşe çıktım ve derin bir nefes aldım. Zihnimi tüm dersler için (zor ve kolay olanlar), tüm insanlar için (şimdiki zamanımda değil, tarihimde tanıdığım için mutlu olduğum kişiler) için şükranla doldurdum. beni BURAYA getiren tüm bilgi ve bilgelik ve deneyimler.

Yansıma günümden birkaç gün sonra bir arkadaşım “daha ​​hafif” olduğumu söyledi. “Tatlı” olduğum konusunda istenmeyen bir yorum beni gülümsetti (tatlı!). Bir arkadaşımı desteklediğim için bana teşekkür eden bir mektup bana gerçek beni, kahramanı hatırlattı.

Bugün hikayeni nasıl anlatıyorsun? Bunu yeni bir rolde kendinizle yeniden çerçevelemeyi düşünebilir misiniz? Hikayenizi kahraman olarak sizinle birlikte anlatırsanız, bu hayata yaklaşımınızı nasıl değiştirebilir? Gerçek insanlar hakkında verimli bir konuşma yapalım.

Hadi Sohbet Edelim!

Source link

Best Kadın

Blogger