Ahşap Ev Fiyatları ve Yapı Seçenekleriniz

Ahşap Ev Fiyatları
Kategori: İnceleme, İp Uçları
Haziran 21 2021
: 1117

Ahşap ev fiyatları son birkaç yılda popülaritesini artırdı, çünkü kütük kabin kitleri piyasadaki en çok satan ürünlerden biri haline geldi. Birçok tüketici, ahşap kütük evlerin güzel görünümünden ve özel olarak inşa edilebilmeleri veya çok çeşitli stillere uyarlanabilmelerinden etkilenir. Ahşap ev fiyatları Günlük kabin kitleri, herkesin göze hoş gelen, karakter dolu ve uygun fiyatlı bir ev yaratması için harika bir yol olabilir. Ancak, belirli bir kütük kabin kitine karar vermeden önce göz önünde bulundurulması gereken birçok faktör vardır. Doğru ahşap ev planına karar vermek, sürecin ilk adımlarından biridir.

wooden house models

 

Ahşap Evler

Ahşap ev fiyatlarını diğer yapım yöntemleriyle karşılaştırırken dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biri, ev yapımında kullanılan kütüklerin hepsinin aynı ağaç türünden gelmediği gerçeğidir. Günlük ev planlarında kullanılabilecek birkaç farklı ağaç türü vardır. Bunlara Douglas Fir, Western Red Cedar ve Oregon Cypress dahildir. Bu ağaçların her biri, hem görsel hem de uzun ömür açısından bitmiş ürünün kalitesi söz konusu olduğunda farklı özellikler sunabilmektedir.

Ahşap Ev Fiyatları

Küçük ahşap çerçeve evler inşa ederken, kabin ev planlarının doğru boyutunu seçmek önemlidir. Örneğin, üç veya dört yatak odalı kütük kabin ev planları bulmak mümkün olsa da, çoğu insan için daha iyi bir seçenek olabilir. Şu anda kaç tane ev üreticisinin küçük ahşap ev planları ürettiğini anlamak için, piyasadaki kütük kabin ev planlarının fiyatlarını karşılaştırarak başlamak gerekir. Üç yatak odalıdan on yatak odalı ahşap ev modelleri için fiyat farkına bakın. Tüm değişkenleri göz önünde bulundurarak, küçük ahşap çerçeve evlerin, ahşap bir kabin ev yaratmanın en ekonomik yöntemi olduğu anlaşılmalıdır. Bu evler aynı zamanda ahşabı inşaat sürecinin sadece bir parçası olarak kullandıkları için çevre dostudur.

 

Ahşap Ev Modelleri

Ahşap Ev Fiyatları

Yapılması muhtemel ahşap kütük kabinlerin bir listesine sahip olduğunuzda, kabin inşaatının bir sonraki adımına geçmenin zamanı geldi. Bir sonraki adım, inşa edilecek ahşap kütük kabin tipini seçmek olacaktır. Geleneksel ahşap kütük kabinler kütüklerden yapılırken, daha yeni ahşap kütük kabinler panellerden yapılabilir. Seçilen panel tipi, kabin ev planınızdan ne tür özellikler istediğinize bağlı olacaktır. Örneğin, kabininizin evdeki diğer odalardan daha yüksek bir tavana sahip olmasını istiyorsanız, kabininizi panellerle yapmak istersiniz.

 

Ahşap Ev Fiyatları 2021 ?

[highlight color=”green”]Ahşap Ev Fiyatlarını sizler internetten araştırabilirsiniz ama ortalama 50.000 tl den başlayan fiyatlarda.[/highlight] Ahşap kulübe konusunda birçok seçeneğin olduğu bir bölgede yaşıyorsanız, prefabrik ahşap evler kullanmayı düşünebilirsiniz. Ahşap kütük kabinlerden farklı olarak prefabrik ahşap evler önceden kesilmiş ve montaja hazırdır, bu da inşaat aşamasında önemli zaman tasarrufu yapmanızı sağlar. Bu tür ahşap ev planları genellikle tek parça ahşaptan yapılır, ancak aynı anda birden fazla birim inşa etmenize izin veren üç veya dört taraflı modellerde gelen prefabrik ahşap evler bulabilirsiniz. Bu size ahşap ev planlarınızı kişiselleştirmek için harika bir fırsat verir.

Ne tür bir ahşap ev fiyatlarına baktığınızı ve  inşa edeceğinize karar verdikten sonra, kütük evlerinizi inşa etmenin ikinci aşamasına geçebilirsiniz – yerel bir kütük tedarikçisi bulmak. Kütük kulübesi tedarikçileri genellikle büyük bir envanter tutar, bu da malzemelerinizi toplu olarak satın almanızı kolaylaştırır. Ahşap Ev Fiyatları Çevrimiçi fiyatlar genellikle çevrimdışı olduğundan çok daha ucuz olduğundan, yerel bir tedarikçiden satın almadan önce araştırma yapmanız önerilir. Doğrudan kütük ev tedarikçilerinizle iletişime geçerek paradan tasarruf edebilirsiniz. Direkt firma ile görüşebilmenizin yanı sıra toplu alışveriş yaparak da indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ahşap çalışma masası, ahşap oyma seti, ahşap ev yapımı, ahşap masa sandalye,ahşap mutfak masası ve daha fazlasını bulabilirsiniz. Diğer fiyatlar için burdan bakabilirsiniz. 

 

Önceden yapılmış ahşap evler satın almak yerine kendi kütük evlerinizi inşa etmekle ilgileniyorsanız, istediğiniz kabinin boyutunu ve tarzını belirlemeniz gerekir. Öncelikle, tek taraflı mı yoksa iki taraflı bir kabin mi tercih edeceğinize karar vermeniz gerekecek. Çift taraflı kabin kitleri, tek bir arazide iki bağımsız oda inşa etmenize olanak tanır veya evin her iki tarafını da aynı katta inşa etmeyi tercih edebilirsiniz. İstediğiniz kabin stilini seçtikten sonra, ahşap evinizi inşa ederken kullanacağınız ahşabı seçmeye geçebilirsiniz.  Ayrıca Beymen çanta modellerine burdan bakabilirsiniz.

 

Çoğu ahşap ev üreticisi, stoklarında bulunan temel yapı ve yapı malzemelerini size sunacaktır. Bileşenlerin geri kalanı çeşitli satıcılarda çevrimiçi olarak mevcuttur. Daha da fazla tasarruf etmek için, ahşap ev bileşenlerinde en iyi fiyatları bulmak için önce alışveriş yapmanız önerilir. Bazı satıcılar, toplu olarak satın aldığınızda önemli ölçüde azaltılmış ev maliyeti sunar ve bu, nihai ev maliyetini önemli ölçüde azaltabilir.

Best Kadın

Blogger