Menu

Asif Kapadia, Yeni Projesi İçin Sosyal Medyadaki Takipçilerinden Destek İstedi


Amy ve Senna gibi belgesellerin Oscar ödüllü yönetmeni Asif Kapadia, dünyadaki duruma odaklanan yeni bir proje üzerinde çalıştığını duyurdu ve sosyal medya takipçilerinden projeye dahil olmalarını istedi.

Belgeselleriyle adından söz ettiren başarılı yönetmen Asif Kapadia geçtiğimiz günlerde Twitter'da yeni projesi hakkında paylaşımda bulundu. Amy Winehouse ve Diego Maradonna gibi alanında ünlü isimlerin belgesellerini yaptığı bilinen Kapadia, yeni projesiyle ilgili paylaşımında birçok önemli ayrıntıya değindi.

Asif Kapadia, Twitter'daki paylaşımına dayanarak uzun süredir düşündüğü yeni bir projesi olduğunu duyurdu. Kapadia, bu projenin dünyanın durumu hakkında olacağını ve siyaset, doğa, çürüme, teknoloji ve ırk gibi konularda dünyanın durumunu anlatacağını söyledi. Garip olan, takipçilerinden bu proje için yardım istemesiydi. Yöneticiler arasında nadir; Paylaştığı yazıda, projeye dahil olmak isteyenlerin kendisine doğrudan mesajlar veya yorumlar yoluyla ulaşabileceğini söyledi.

Asif Kapadia, Dünyanın Durumu Projesi İçin Takipçilerinden Yardım İstiyor

Asif Kapadia, geçen yıl filmlerinin arkasındaki gerçeği ortaya çıkararak "Tüm belgeseller sahte" dedi. Yaptığı bu açıklama sinema dünyasında yankı uyandırdı ve bazılarının karşı argümanlarını beraberinde getirdi.

Kapadia, Submarine Channel'da yaptığı açıklamada, “Belgesellerimde kurgu türündeki filmlerden daha fazla kurgu var” dedi. Belgesellerin gerçek ve her şeyin sahte olduğunu düşünmelerinin insanlar için yanlış olduğunu söyledi. Belgesellerinde kurgusal olaylara yer verdiğini açıkça belirten Kapadia'nın yeni projesi için neden dünyanın dört bir yanından insanlara ihtiyaç duyduğu merak konusu.

Dikkat: Yeni bir proje üzerinde çalışıyorum, uzun zamandır düşünüyorum. Bu dünyanın durumuyla ilgilidir; siyaset, çevre, yolsuzluk, teknoloji, ırk ve daha fazlası. Buraya nasıl geldik, neden & nereye gidiyoruz? Yardıma ihtiyacım var, katılmak istiyorsanız lütfen cevap verin, takip edin veya DM

– asifkapadia (@asifkapadia) 20 Ocak 2021

"Belgesel yaptığım zaman drama veya aksiyon filmi gibi hissetmesini istiyorum" diyen Kapadia'nın, dünyanın durumuyla ilgili belgeseli için 31 bin takipçiden yardım istemesi garip görünüyor. Çünkü Kapadia gibi bir yönetmenin halktan yardım alması için alışık olduğumuz bir şey değil. Asif Kapadia'nın dünyanın durumuna odaklanan yeni projesinde nasıl bir prodüksiyon henüz paylaşmadığı merak konusu.

Kaynak: NME

0 0 votes
Article Rating

Categories:   Film

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments