Menu

Başak Daşman, Nur Fettahoğlu ve Şükran Ovalı çok farklı bir projeyle geliyor


Başak Daşman, Nur Fettahoğlu ve Şükran Ovalı bu hafta Dijital Sahne'de "Üç Kızkardeş" in başrollerini paylaşıyor … Zorlu PSM prodüksiyon, Based Istanbul işbirliği ve Türk Tuborg A.Ş. Tiyatronun kült eserlerinin günümüz perspektifinden yorumlandığı tiyatronun bölümlerini bir araya getiren "Dijital Sahne", sekizinci haftasında da tiyatroseverlerle buluşmaya devam ediyor.

25 Şubat Perşembe günü saat 20: 00'de "Three Sisters" Zorlu PSM YouTube kanalında bu kez seyirci ile buluşacak. Başak Daşman, Nur Fettahoğlu ve Şükran Ovalı, Rus ve Dünya Edebiyatının en büyük yazarlarından Anton Çehov'un unutulmaz eserlerinden biri olan "Üç Kızkardeş" in başrollerini üstleniyor.

Rus yazar Anton Çehov'un zamansız ve mekânsız başyapıtlarından biri olan "Üç Kızkardeş", Zorlu PSM prodüksiyonu ile gerçekleştirilen "Dijital Sahne" nin bu hafta gösterimi ile izleyici ile buluşacak. Based Istanbul işbirliği ve Türk Tuborg A.Ş.'nin katkıları Günümüz tiyatro sahnesinin en cesur ve özgün sahnelerine imza atan İbrahim Çiçek'in uyarladığı ve yönettiği "Dijital Sahne", tiyatronun kült eserlerinin bir kısmını modernle birleştirerek dijital dünyaya taşıyor. görsel hikaye anlatımı, izleyiciye yeni nesil bir tiyatro izleme deneyimi sunuyor.

Bir sır görüyorsun, bin sır; Bin rüya bir rüya oldu.

Rus ve Dünya Edebiyatının en büyük yazarlarından Anton Chekhov'un kült metinleri arasında tanınan "Üç Kızkardeş", Başak Daşman, Nur Fettahoğlu ve Şükran Ovalı'nın göz alıcı performanslarıyla tiyatro severlerin karşısına çıkıyor. Yalnızlık ve terk edilme hikâyesiyle “Üç Kızkardeş”, bir insanın en kavgacı kardeşiyle kurduğu bağın en üzücü anda bile yalnızlıktan kurtulabileceğini izleyiciye sunuyor. "Kardeşten başka köy yok" diyen oyun, en yakınlarına haykırdığın çığlıkların havada asılı kalabileceğini ve sessizliğin çözüm olarak görülebileceğini de bir çözüm olarak ele alıyor. kardeş ve hem doğumun hem de ölümün anıldığı bir an yaratır.

Daha önce yazılan ve zamansızlığı ile her zaman izleyiciyle buluşan "Üç Kız Kardeş"; Aile olmak, kardeş olmak, sırlar ve hayaller arasında dolaşmak ve belki de her zaman tamamen yalnız olmak, duygusal durumları ince detaylarla izleyiciyle buluşuyor. Başak Daşman, Nur Fettahoğlu ve Şükran Ovalı'nın etkileyici performansları ile 25 Şubat Perşembe günü saat 20: 00'de Zorlu PSM YouTube kanalında "Three Sisters" ı daha önce hiç yaşamadığınız dijital formatta izleyebilirsiniz.

Haberleri Instagram'da takip edin -> @tvdizianaliz

Abone ol

0 0 votes
Article Rating

Categories:   Film

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments