Menu

Bir Zamanlar Çukurova setinde çok sıkı korona önlemleri alındı!


Televizyongazetesi.com/Detay – ATV ekranlarının sevilen dizisi Bir Zamanlar Adana'nın Çukurova ilçesinde çekiliyor. Dizi için ailelerinden uzak olan tüm oyuncuların ve ekibin özellikle Covid 19 salgını sırasında çekimlerde rol alması merak konusu. Dizi setinde yer alan önlemler ile tüm ekibin ve oyuncuların kaldığı otellerde ve çalıştıkları mekanlarda durumla ilgili sıkı önlemler alındığı öğrenildi.

Covid 19 salgını nedeniyle Mart ayında yaşanan salgın sürecinin ardından pek çok dizi askıya alındı. Sokağa çıkma yasakları nedeniyle çekimler yapılamazken, mayıs ayında sezon finalleri çekilen ve yasakları biraz gevşeten diziler vardı. Ancak tüm sektör uzun süre durmak zorunda kaldı.

Yaz sezonunda çekimler yavaş yavaş başladığı için neredeyse her setten koronavirüs geçiren oyuncu veya çalışanlarla ilgili haberler gelmeye başladı. Yeni sezonun başında tüm dizilerin çalışmaları hararetle başladı.

Dizi ve sinema setlerinde alınan yoğun önlemlere rağmen korona vakalarına rastlanmaya devam ediyor. Ancak önlemler dışarıda bırakılmaz.

Dizide Gülten'i canlandıran Selin Genç, Adana'da çekilen Bir Zamanlar Çukurova dizisinin setinde de tv100 kameralarına yoğun bir önlem alındığını anlattı. Oyuncu, bu süreçte alınan önlemler hakkında detaylı bilgi verdi.

“Setimiz işimizi devam ettirmek için gerekli önlemleri almıştır. Her oyuncunun ayrı bir karavanı olduğunu söyleyen Selin Genç, tüm oyuncuların ayrı saç makyaj malzemeleri kullandığını ve özen gösterildiğini söyledi.

Ayrıca oyuncu, çekim yapılacak her mekanın set başlamadan önce dezenfekte edildiğini, kaldıkları otellerdeki konaklamanın sorunsuz olduğunu ve iyi otellerde kaldıklarını sözlerine ekledi.

Sette her zaman ambulansın beklediğini, iki ayrı ekibin çalıştığı seride her iki sette de iki ayrı ambulans bulunduğunu söyledi.

Selin Genç'in röportajını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz …

Haberleri Instagram'da takip edin -> @tvdizianaliz

Abone ol

0 0 votes
Article Rating

Categories:   Film

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments