Boyun Ağrısı ve Baş Ağrısı İçin En İyi Uyku Pozisyonu – Prime Women

Boyun Agrisi ve Bas Agrisi Icin En Iyi Uyku Pozisyonu
Kategori: Kızlar İçin
Temmuz 17 2021
: 0

Boyun Ağrısı ve Baş Ağrısı İçin En İyi Uyku Pozisyonu – Best Kadın

Kronik boyun ağrısı ve baş ağrısı çekiyor musunuz? Ne yazık ki, bunların ikisi de ortak sorunlardır. Bu tür ağrılarla uğraşmanın birkaç farklı nedeni olabilir. Her gün bilgisayarınızın başında kambur oturarak geçirdiğiniz süre olabilir. Boynunu yanlış şekilde sıkıştıran, aldığın yoga dersi olabilir. Susuz kalmış olabilirsin. Yukarıdakilerin tümü başınızın ve boynunuzun incinmesinin nedenleri olsa da, gerçekten pastayı alan bir tane var. Ve pek çok insanın düşünmediği bir şey. Bu nasıl uyuduğunuz ve daha spesifik olarak uyku pozisyonunuzdur.

Uyku pozisyonunuz boynunuz hakkında çok şey söylüyor ve eğer doğru bir şekilde uyumuyorsanız, muhtemelen boynunuz bedelini ödüyor.

O halde boynunuzu korumak ve bu baş ağrılarına yardımcı olmak için nasıl uyumanız gerektiğinin detaylarına geçelim.

Ne Yapmamalı

Bunun size yol açabileceği hayal kırıklığı için şimdiden özür dileriz, ancak uyuyabileceğiniz en kötü pozisyon karnınızın üzerindedir.

Midenizde uyumak, aşağıdakiler de dahil olmak üzere her türlü soruna yol açar:

Boynunuza gereksiz yük bindirmek.

Sırt üstü yattığınızda omurganız nötr bir pozisyonda değildir, bu nedenle sırt ve boyun problemleri olasılığını açıyorsunuz. Çünkü omurganız bu pozisyonda sizi destekleyemez. Ve yüz üstü yatarken yüz üstü yatamayacağınız için başınız her zaman bir yöne döner, bu da boynunuz ve omurganız ile uğraşır.

Nefes almada zorluk.

Bu uyku pozisyonu diyaframınıza baskı yapar ve bu da uyurken nefes almada sorun yaşamanıza neden olabilir.

Ne yapalım

Yani şimdi nasıl olduğunu biliyorsun değil Uyumak için, boynunuzu ve başınızı korumak için sizi en iyi uyku pozisyonlarıyla doldurmanın zamanı geldi.

GERİ UYKU

Bir numaradan gelmek, geri uyumak demektir. Bu pozisyon, omurganıza minimum baskı uygular ve boynunuzun doğal bir pozisyonda oturmasını sağlar. Ayrıca ağırlığı tüm omurganız boyunca eşit olarak dağıtır.

Sırt üstü uyumanın anahtarı, bunu nasıl yaptığınızdan gelir.

Yüksek boyun desteğine sahip ve başınızın arkası için beşik görevi gören bir yastık isteyeceksiniz.

Ayrıca dizlerinizin altına, omurganızın doğal kıvrımını destekleyen bir yastık da eklemek isteyebilirsiniz.

Boyun Ağrısını Gidermek için ZAMAT Contour Hafızalı Köpük Yastık

Boyun Ağrısı Giderici için ZAMAT Contour Battaniyeler Yastık, 39.99 $

YAN UYKU

Boyun ağrılarınıza ve baş ağrılarınıza yardımcı olacak bir diğer uyku pozisyonu da yanınızda. Ancak bu pozisyonun size iyi gelmesi için doğru şekilde yapmanız gerekir.

Kalçalarınızın, pelvisinizin ve omurganızın doğal hizasını mümkün olduğunca korumak için dizlerinizin arasına bir yastık koymak istiyorsunuz.

Ayrıca, uyuduğunuz tarafı değiştirmeyi denemek istersiniz. Bu, kas dengesizliği yaratmamanızı veya potansiyel olarak skolyoz olma riskine girmemenizi sağlar.

Boynunuzun altına yerleştirilmiş uzun bir yastık, yan yatmak için de iyidir, çünkü boynunuzun başınızla hizalanmasına yardımcı olur ve boynunuza yükleyebileceğiniz herhangi bir yükü hafifletmeye çalışır.

Contour Legacy Bacak ve Diz Köpüğü Destek Yastığı

Contour Legacy Bacak ve Diz Köpüğü Destek Yastığı, 19.99 $

Zoey yan uyuyan yastık, yan uyku pozisyonu için boyun ağrısını hafifletmeye yardımcı olur

Zoey yan uyuyan boyun yastığı, 79,99 dolar

DİK UYKU

O kadar yaygın olmasa da, bazı insanlar dik uyumanın boyun ağrılarına yardımcı olduğunu düşünüyor. Bu pozisyon, sırt ağrısı çeken hamile kadınların favorisidir.

Ancak diğer pozisyonlarda olduğu gibi ağrılarınızı hafifletmek için bunu doğru bir şekilde yapmanız gerekir.

Kendinize seyahat ederken kullandığınıza benzer at nalı şeklinde bir yastık alın, böylece boynunuz desteklenir. Alt sırt yastığı da iyi bir ek olabilir. Bir uyku kaması satın almayı da düşünebilirsiniz, böylece dik bir uyku pozisyonunun avantajlarından yararlanmaya devam ederken yatağınızda kalabilirsiniz.

Abco Tech Battaniyeli Battaniye Yastık

Abco Tech Yatak Kama Yastık, $39.97

Baş Ağrılarının Geldiği Yer

Boyun ağrınızın neden baş ağrısına neden olduğunu merak ediyor olabilirsiniz ve bunun için bir açıklamamız var.

Muhtemelen yaşadığınız baş ağrısı tipine servikojenik baş ağrısı denir. Bu baş ağrısının adı servikal omurganızdan türetilmiştir, çünkü bu tip baş ağrısının ağrısı buradan gelir.

Cleveland Clinic’e göre, servikojenik baş ağrıları genellikle kafatasının tabanında başlar ve bir tarafa doğru gider. Ayrıca, baş ağrısını daha da kötüleştirebileceğinden, boynunuzu hareket ettirme yeteneğinizi de sınırlayabilirler.

Uyuduğunuz pozisyonu değiştirmeye ek olarak, masajlar servikojenik baş ağrınızla ilişkili ağrıların bir kısmını hafifletmeye yardımcı olabilir.

Ayrıca uyurken boynunuzu doğru pozisyonda (sırtınız ile aynı hizada) tutmak için en iyi olacak yatak ve yastıklara da yatırım yaptığınızdan emin olmak istersiniz. Çok yumuşak bir yastık istemiyorsunuz ve çok sert bir yastık istemiyorsunuz. Tam ortada bir şey arayın. Ve yastıklarınızı birkaç yılda bir değiştirdiğinizden emin olun çünkü zamanla desteklerini kaybederler.

Sonrakini Okuyun:

Doğal Uyku Yardımcıları

Uyku Borcunuzu Azaltmak

Yatak Yenileme Zamanı? Bu Yaz Seçimlerine Göz Atın

Bu makaleyi beğendin mi? Kaydolun (ücretsiz!) ve size her hafta bunun gibi harika makaleler gönderelim. Buradan ücretsiz abone olun.

Source link

Best Kadın

Blogger