Menu

Cenk Ertan Kimdir? Nereli – Boyu – Yaşı – Dizileri – Ailesi


Cenk Ertan, 1 Ocak 1970'de Almanya'da doğdu. Türk dizi, sinema oyuncusu ve eski model.

İsim: Cenk Ertan
Doğum tarihi: 1 Ocak 1970
Doğum yeri: Almanya
Uzunluk: 1.88 m.
Ağırlık: 76 kilo
İşaret: keçi
Göz rengi: Kahverengi
Saç rengi: Siyah
Ortak: Fulya Ceylan Ertan
Çocuk: Yusuf Deniz Ertan
Instagram: https://www.instagram.com/cenkertann/
Evcil Hayvanlar: Onun bir köpeği var.

Aile: Almanya'da Türk bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Lise ilk yılında 15 yaşında ailesiyle birlikte Almanya'dan ayrıldı, Türkiye'ye yerleşti ve lise eğitimini Türkiye'de tamamladı. 2012 yılında kendisi gibi oyuncu Fulya Ceylan Aksütlü ile İzmir'de evlendi. Çiftin Yusuf Deniz adında bir oğlu var.

Oyunculuğa nasıl başladı? Liseden mezun olduktan sonra bir süre Alanya'da barmen olarak çalıştı. 1990'lı yıllarda Ajda Pekkan'ın "Güzel Bir Güzelim Var" şarkısının klibinde yer alarak dikkatleri üzerine çekti. Sektöre bir modelle başladım. O yıllarda böyle bir meslek vardı. Oyunculuk da beni çekti. Yine de yapmak istedim. Hollywood ve Avrupa sinemasını yakından takip ediyordum. Paul Newman ve Marlon Brando filmlerini izleyerek büyüdüm. İçimde bir arzu vardı. 20'li yaşlarımda sinema okuyan arkadaşlarım vardı. Beni her zaman mezuniyetlerde hareket ettirdiler. Bir gün tesadüfler zinciri oldu. Yanlışlıkla bazı arkadaşlarla karşılaştım ve birden kendimi bir dizide buldum. Oynadığım ilk dizi Uğur Yücel ve Kenan İmirzalıoğlu ile "Alacakaranlık" oldu. Kötü adam rolünü oynadım. Onu "Kurtlar Vadisi" ve "Haziran Gecesi" takip etti. Bu dizilerin ardından şöhret olayı sokağa sıçradı. Sokakta yaşayan, kahveye, bakkala giden bir adamım. Garip gidiyor. Çekimler hakkında konuşmak ve fotoğraf çekmek gibi başladı. Bunun kolay bir şey olmadığına şaşırdınız. Bunu bir iş olarak görüyorsunuz. Biz izleyici değiliz. Doktorlar bunun acıdığını duymaktan yoruldu. Drama hakkında konuşmak bunun gibi bir şey. "

Oyunculuğun ilk adımı: Televizyon macerasına 2003 yılında 'Alacakaranlık' dizisi ile başladı.

Hangi projeyle parladı? "Haziran Gecesi" dizisinde canlandırdığı "Cemal" karakteri ile dikkatleri üzerine çekti.

Kişilik özellikleri: Sakin, sabırlı, doğal, samimidir. Beklenmedik olaylar karşısında çok sakinim. Beni sinirlendirmek kolay değil. Benim deliliğim pek yok. Ben deliliği asla sevmedim. Bazıları için geceyi bir ormanın ortasında bir çadırda geçirmek çılgınca olabilir. Ama benim için özümle tanıştığım yer burası. "

Sette nasıl biri? Sette disipline önem veriyor. "Elbette sette duramayacağımız şeyler oluyor. Ama biz oyuncular her şeye tahammül ediyoruz. Bu işler bizim için yeni, biz bir Hollywood endüstrisi değiliz. Talihsizlikler olur. Her şey Hollywood'da programlanmıştır. Çekim planlanan süre içerisinde tamamlanır. Bizimle öyle değil. O kadar profesyonel olamadık. Sete geç kalmak utanç verici. Haklı bir sebep yoksa. "

İlk sinema filmi: Orçun Benli / Hep Yek 2

Aşka bakış: "Romantik bir eş olduğumu düşünüyorum ama karım" Sen hiç öyle değilsin. "O zaten öyle," Evlilik yıldönümünü unuttun "gibi sorunları yok."

Hayata bakış: Hayatı onun akışıyla terk eder. "Hayat zorlu bir mücadeledir. Çatışmadan gülen bir yüzle yaparsak her şeyin daha iyi olacağını düşünüyorum. "

İş hayatına bakış açısı: Bordeaux Bereliler filmlerinin mesleğinin dönüm noktası olduğunu düşünüyor. “Bir oyuncu olarak her zaman hazır olmalı. Ne kadar çok beceriniz olursa, o kadar çok malzemeye sahip olursunuz. Ordu ve Özel Kuvvetleri merak ediyorum. Takip edeceğim ve saygı duyacağım. Bordo bereler çok özel insanlar, bilgili ve entelektüel olarak yetiştirilmiş, birkaç dil konuşan arkadaşlar. Üstün insanlar olmak için eğitilirler. Üstlerimizin temeli açlık, susuzluk ve yoksulluktur. Görevi insanları öldürmek. Ölüm makineleri olarak yetiştirilirler. Sette emekli bir bordo bere vardı. Birisi kolunun dağda donmuş olduğunu fark etmeden görevine devam etti. Bize nasıl silah tutacağımızı, nasıl yürüyeceğimizi ve saklanacağımızı öğretti. Yanlış görünce müdahale etti. Aynı zamanda dövüş uzmanı olan senarist arkadaşımızla dövüş sahneleri üzerinde çalıştık. Dövüş sahneleri biraz dans etmeye benzer. "

Kariyer planı: Bordo Bereliler gibi daha çok keyif alacağı işlerde yer almak istiyor.

Rol model: Rol model yok. "Birincisi, kimseyi taklit etmekten hoşlanmıyorum. Bordo Bereli bir askeri oynayacaksam iç dünyamla oynarım. Öyleyse birini taklit etmek ve onun jestlerini kullanmak için ne kullanmalıyım? Oyunculuk yapmayı sevdiğim insanlar var ama oynarken örnek aldığım hiç kimse yok. "

Doğa ile ilişki: Doğayı çok sever, doğanın içinde olmak onun en büyük tutkusudur. Yılda iki kez trekking yapıyorum. Sırt çantalı bir çadırla uzun yürüyüşler. Huzur buluyorum. Şehir yorucu. Aslında tamamen doğaya gidip gitmeyeceğimi düşünüyorum. İstanbul'un kalabalığından sıkıldığımda kendimi kamplarda buluyorum. Yılda 2-3 kez Likya yolunda yürüyorum. Bu beni çok formda tutuyor. Ben kafa gibi rahatlıyorum.

Sosyal medya nasıl? Teknoloji ve sosyal medyanın pek bir alakası yok. Instagram kullanıyor ama çok aktif değil. “Eşim bir gün Instagram'a yükledi, kendi ismimle alamadım, bazen bir doğa fotoğrafı paylaşıyorum. Karımla birlikte bir tencere ve kapağımız var. Benim gibi bu kanallarla ilgilenmiyor. "

Hangi filmden etkilendi? "Savaş filmleri arasında en çok" Black Hawk Down "u seviyorum. İkinci sırada" Thin Red Line "ve üçüncü sırada" Full Metal Jacket "var."

TELEVİZYON DİZİSİ

2015 – Şehrin Melekleri / Cemal Tibet

2014- Baştan Silme / Oktay Atabey

2011/2014 – Umutsuz Ev Kadınları / Kudret Taşdelen

2010 – Aşk ve Ceza / Bora

2008 – Çemberin Dışı / Aycan Demirkan

2007 – Parmaklıklar Arkası / Yılmaz Aydın

2006 – Düşlerde Buluşuyoruz / Arda

2005 – Ödünç Hayat / Cemal

2005 – Ihlamur Altında / Cem Akman

2004 / 2006- Haziran Gecesi / Cemal

2004 – Kurtlar Vadisi / Kral Faruk

2003 – Alacakaranlık

SİNEMA FİLMLERİ

2018- Bordo Bereliler Afrin

2017- Kayseri Aslanı: Çin İşi / Rıfat

2017- Ver Kaç / Mecit Başkanı

2017- Bordo Bereliler Suriye / Mehmet

2017 – Her Zaman Yek 2 / Kedi Arif

2005- Gönül Kırıklığı / Nihat (TV Filmi)

Youtube kanalımızda özel içerik -> @ tvmazgazetesi.com

Abone ol0 0 votes
Article Rating

Categories:   Film

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments