Çocukların Merakını Evde Beslemek

Cocuklarin Merakini Evde Beslemek
Kategori: Anne Bebek
Temmuz 19 2021
: 0

Çocukların Merakını Evde Beslemek

Çocuklarım küçükken, yazlar, yaz kamplarını dengelemek için yeterince zordu ve birçok seçenekle dolu bir zeminle çevrili aynı oyuncaklar için kavgalar.

“Anne, o benim.”

“Anne, paylaşmayacak.”

Pandemi karantinalarının ortasında geçen yıl ebeveynlerin ve çocukların evde geçirdikleri zamanla birlikte, her iki taraf da bu yaz yapacak yeni fikirler arıyor.

STEM öğrenimini destekleyen oyuncakları ve etkinlikleri düşünün. Bilimde, mühendislikte, teknolojide ve matematikte işlerin artmasıyla birlikte, çocukların işyerinde bahsetmeye gerek yok, daha yüksek sınıflarda ve kolejde karşılaşacakları kavramlarla erkenden rahat olmaya ihtiyaçları var. Basit matematik becerilerinden robotları bir araya getirmeye kadar, kız ve erkek çocukların kendilerine sunulan çeşitli seçenekleri vardır.

En küçüğüm yakın zamanda bir mühendislik derecesi ile mezun oldu. Ona “Sana ilham veren nedir?” diye sordum.

“Bulmaca yapıyorum”, diye kısa ve öz bir şekilde yanıtladı. Boş zamanlarında rengarenk manzaralardan, iğne burunlu pense gerektiren küçük metallere kadar her türlü bulmacayı yapıyor. Bulmacalar, bilgisayardaki dijital olanlardan oyuncak modellerini bir araya getirmeye kadar tüm şekil ve boyutlarda gelir.

Bir şeyleri parçalara ayırıp tekrar bir araya getirmek genç beyinler için harikadır. Çok küçük çocuklar genellikle bu konsepte oyuncak blokları ve Lego’larla tanıtılır. Uzun bir kule oluşturmak için nasıl istiflenirler? Nasıl tekerlekli oyuncak araba olurlar? Nasıl buna biraz teknoloji ekleyip hareket ettirebiliriz?

Diğer kızım, yerel sözleşmeli okullarımız aracılığıyla Girls In Technology günlerine gittiğini hatırlıyor. Katılımcılar, temel kodlamadan robotiğe kadar çeşitli atölye çalışmalarına kayıt olabilirler. Yaz aylarında başka hiçbir şeyin olmadığı o uzun haftalar için evde STEM aktivitelerini nasıl kurabileceğinizi düşünün!

BİLİM

Birlikte pişirin ve malzemelerin etkileşiminin arkasındaki adımlar ve bilim hakkında konuşun. Birlikte bahçe, yine bitkilerin nasıl büyüdüğü ve hem suya hem de güneşe nasıl ihtiyaç duyduğundan bahsediyor. Çocukluk mikroskobunuzun tozunu alın ve mikropların nasıl çalışıldığı ve aşıların nasıl oluşturulduğu hakkında konuşun. Açık bir gecede yıldızların altına yat ve onlar hakkında konuş. Birlikte meteorları arayın.

TEKNOLOJİ

Hem bilgisayar hem de cihaz zamanını fiziksel aktivite ile dengeleyerek teknoloji kullanımını akıllıca teşvik edin. Bilgisayar çok fazla çocuk bakıcısı olursa, komşularınız ve ailenizle açık hava etkinlikleri planlamak ve yaz boyunca sırayla çalışmak için işbirliği yapmayı düşünün.

Çocuklarım ilkokuldayken bir süre çalıştıktan ve evde eğitim gördükten sonra, bilgisayar başındayken zamanın ne kadar kolay kayıp gittiğini biliyorum. Ayrıca çocukların bugün değerli strateji becerileri öğreten ama aynı zamanda fiziksel aktivite eksikliğini teşvik eden bilgisayar oyunlarına kaç saat harcadıklarını da biliyorum. Etkili bir şekilde dengelemek için dikkat edilmesi gereken bir dengeleme eylemidir.

MÜHENDİSLİK

Daha gelişmiş uçta, çocuğunuzun gününe robotik eklemeyi düşünün. Son zamanlarda, Keyi Tech, çocuklara robotik hakkında her şeyi öğretmek için bir STEM Robotu olan ClicBot’u piyasaya sürdü. Bir yapbozu bir araya getirmek gibi, modüler parçalar dokunma, görme ve hareketlere yanıt veren iki tekerlekli bir robot oluşturmak için bir araya geliyor. Çocuklar ve ebeveynler bir araya geldiklerinde, kendi benzersiz kişiliklerini yaratmadan önce 200’den fazla konfigürasyon ve önceden programlanmış iki kişilik ile deneyler yapabilirler.

MATEMATİK

Birlikte inşa edin ve ölçümler aracılığıyla konuşun. Yine birlikte pişirin ve malzemeleri ölçerek ve ölçümler yanlış olduğunda ne olacağını konuşun. Artık mevcut olan birçok uygulamadan biriyle yürüyüşlere çıkın ve mesafelerinizi kaydedin. Bir sonraki gezinizde mesafe veya zaman rekorunuzu kırmayı deneyin. Bir cetvelle bir çöpçü avı yapın. Çocukların özel bir ödül bulmadan önce ölçmeleri gereken öğelerin bir listesini yapın. Eğlenceli hale getir!

STEM kavramlarını öğretirken, çocukların uçup uçamayacaklarını görmek için yüksekten atlamalarına izin vermemek gibi güvenli bir şekilde hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını keşfetmelerine izin verin. Birlikte uçurtma uçurmak aynı rüzgar ve yerçekimi kavramlarını öğretebilir.

Bu sürecin en önemli kısmı birlikte zaman planlamaktır. Çocuklar çok hızlı büyüyor ve çevremizdeki dünyayı keşfederek birlikte vakit geçirmek her iki taraf için de inanılmaz derecede değerli.

Yazar: Sarah Peppel

Source link

Best Kadın

Blogger