Dulların Duymak İstemediği 6 Şey

Yeni Dullarin Duymak Istemedigi 6 Her Seyi Bilen Ifade ve
Kategori: Kızlar İçin
Temmuz 14 2021
: 0

 

Dulların Duymak İstemediği 6 Şey Belki de rahmetli kocam bir papaz olduğu için, bazı insanlar Tom’un ölümünden sonra bana “Tanrı’nın cennette başka bir meleğe ihtiyacı vardı” demelerine yardımcı olduklarını düşündüler. (Yanlış! O meleğe yanımda ihtiyacım vardı, gitmedim.) Ya da “Nasıl hissettiğini çok iyi biliyorum. Dedem bu yıl öldü.” (Kesinlikle aynı değil.)

Keşke şöyle deselerdi, “Şu anda neler yaşadığınızı hayal edemiyorum. Bana bundan bahsetmek ister misin? Ben iyi bir dinleyiciyim.”

Klişeler, kocası, partneri, hayatının aşkı olmayan bir dul kadına yardımcı ya da rahatlatıcı değildir. Yeni bir dul kadınla konuşurken kaçınılması gereken birkaç ifadenin yanı sıra önerilen alternatifleri burada bulabilirsiniz.

İnsanlar genellikle “Artık daha iyi bir yerde” gibi tesellileri dener. Bu ifade, yaşam, ölüm ve dul kadının bakış açısı hakkında varsayımlarda bulunur. Dul kadının manevi inançlarına uymayabilir. Ek sıkıntıya neden olmayın. Sadece bu duygudan kaçının.

Daha İyi Alternatif

Bunun yerine dul kadınla kocası hakkında konuşun. Onunla ilgili anılarınızı paylaşın, onunla geçirdiğiniz bir zaman ya da değer verdiği önemli bir değer hakkında bir hikaye anlatın – örneğin ailesine derinden bakmak gibi.

Hafızasını canlı tut. Kocası ölse bile, uzun bir süre onunla bu yeni ve değişen ilişki içinde olmaya devam edecektir; hatta belki sonsuza kadar.

Ölümü Tanrı’nın planına bağlamak üzücü veya rahatsız edici olabilir. İlk olarak, bir kadının inançları ve dini hakkında yanlış bir varsayımda bulunabilirsiniz. Ek olarak, bir dul eşinin ölümünden sonra kendi inancını bile sorgulayabilir.

Duygularınız içten olsa da, dul kadın için rahatsız edici veya incitici bir durumdan kaçınmak için bu basmakalıp sözler kullanmaktan kaçının.

Sözlerini Seç

Bunun yerine, “Ölümün neden olduğunu anlamak zor. Cevapları hiçbirimiz bilmiyoruz. Ama bilmeni isterim ki, eğer yapabilirsem bu zor zamanı senin için kolaylaştırmaya yardım etmek için buradayım.”

Her insan, evlilik ve ölümle ilgili deneyim benzersizdir. Bir dul kadının neler yaşadığını tam olarak anlayamazsınız ve ona onun koşullarını bildiğinizi söylemek ne verimli ne de rahatlatıcıdır.

Onaylamayı Deneyin

Bunun yerine, “Kafanız karışmış, kızgın veya stresli hissetmeniz normal” deyin. Onun duygularını tanıyarak ve dul arkadaşınıza veya aile üyenize duygularının geçerli, beklenen ve normal olduğuna dair güvence vererek, onun sıkıntılarının bir kısmını sakinleştirebilirsiniz.

Bir dul kadının duygu seli bunaltıcı olabilir. Ruh halinin daha büyük bir yas sürecinin parçası olduğu konusunda ona güvence vermek, mevcut derin keder aşamasının ötesine geçeceği umudunu verebilir.

Bir eşi kaybetmenin acısı ölçülemez ve bu yakınlığı yeni bir kişiyle paylaşma olasılığı üzücü, korkutucu veya yürek parçalayıcı olabilir. Gelecekteki ilişkiler hakkında konuşmak iyi bir yaklaşım değildir ve bazıları bunun yas tutan bir dulu neşelendirebileceğini düşünse de, bunun tam tersi bir etki yaratması muhtemeldir.

Arkadaşlıkları Teşvik Edin

Bunun yerine, dul kadının hayatında sahip olduğu önemli arkadaşlıklara odaklanın. Mevcut ağı, ihtiyaç duyduğu sağlam, karmaşık olmayan desteği sağlıyor.

“Birçok iyi arkadaşın olduğu için şanslısın. Onların desteği, bu zor zaman boyunca size yardımcı olacaktır. Yardım tekliflerini kabul edin, öğle yemeği veya kahve için bir araya gelin veya yürüyüşe çıkın. Senin onlar için olacağın gibi, senin için orada olmak istiyorlar.”

Başlangıçta, dul kadın ilk başta – saatten saate geçiyor ve yavaş yavaş bütün bir günü tamamlıyor. Gelecekte ne olacaksa, kocasının ölümünden kısa bir süre sonra onu gözünde canlandırması imkânsızdır. Aşk, neşe ve mutluluk gitti ve gelecekte nasıl daha güçlü olabileceğine dair hiçbir fikri yok.

Yeni Bir İlişki Türü

Bunun yerine, geldiğinde ölümün ne kadar adil olmadığı hakkında konuşun. “Şimdi gerçekten çok zor çünkü kocanızı yaşamı boyunca çok sevdiniz. Evet, o öldüğüne göre ilişkiniz kesinlikle çok farklı ve ona olan sevginizin her zaman süreceğini biliyorum.”

Niyetiniz içten ve şefkatli görünse de, size ulaşması için dul kadına yük yüklemeyin. Zaten aklında çok şey var ve ilk başta net bir şekilde düşünmüyor olabilir.

Bu ifade aynı zamanda çok açık ve spesifik değildir. Muhtemelen duygusal bir sis içindedir ve sizden ne tür yardıma ihtiyacı olduğunu bile bilmiyor olabilir. Ayrıca yardım istemekten rahatsız olabilir. Aramak için telefonu açması zor olabilir.

İnsiyatifi almak

Bunun yerine, “Perşembe günü sizinle iletişime geçeceğim, böylece yakında bir fincan kahve veya bir bardak buzlu çay için zaman ayarlayabiliriz” deyin. Bir tarih ve saat önererek dul kadına bir iyilik yapın. Aramayı yaptığınızda, onun duygusal durumuna duyarlı olun.

Konuşmak için bir zaman ve yer belirleme konusunda rahat olduğundan emin olun. Yapabiliyorsanız, bunaltıcı görünen etkinliklere yardım etmeyi teklif edin. Örneğin, yardımcı olacaksa, yeni dul kalmış bir arkadaşınıza emlak avukatının ofisine yaptığı bir gezide eşlik etmeyi teklif edebilirsiniz.

Dulların Duymak İstemediği 6 Şey

Bir dula ne söylersen söyle, bir şey söylemek çok önemlidir. Eşinin öldüğünü kabul et. Konudan kaçmayın. Kocası hakkında hayran olduğunuz bir şey hakkında veya birlikte sohbetleri veya bir etkinliği paylaşmaktan ne kadar keyif aldığınız hakkında konuşun.

İnsanlar genellikle yas tutanlar için incitici olabilecek ölüm konusundan tamamen kaçınırlar. Sözleriniz ve ifadeleriniz, onun kederini umursadığınızı ve desteklediğinizi göstermek için çok önemlidir. Ve konuşmalarınızda onun adını kullanın. Dullar, dünyanın merhum kocalarını unutmasını istemezler.

Yeni dullara hangi ifadelerin aktarıldığını duydunuz? Sizce bunlardan hangisinde istenen etkinin tam tersi var? Paylaşacak pratik ipuçlarınız var mı? Lütfen aşağıdaki yorumlarda bunu yapın.

Hadi Sohbet Edelim!

 

Source link

Best Kadın

Blogger