Menu

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Kurtlar Vadisi’nin rekoruna göz dikti!


TelevizyonGazetesi.com / Detay – Kurtlar Vadisi ve ardından Kurtlar Vadisi Pusu, fenomen olmuş bir fenomen … Necati Şaşmaz’ın Polat Alemdar karakteriyle dizi dünyasına damgasını vurduğu açık. Bu yapımdaki isimlerden biri de Oktay Kaynarca oldu. Süleyman Çakır karakterini canlandıran oyuncu da fenomenler arasında yer almış ve en tanınmış dizi karakterlerinden birine hayat vermiştir.

Kurtlar Vadisi projesinden sonra Oktay Kaynarca’nın Eşkıya Dünyaya Hükümdarı’nda Hızır Çakırbeyli karakteriyle de fenomen olduğu söylenmelidir … istikrarlı seyir ve güçlü hikaye, kimse şaşırmamalı.

Dizinin en büyük gücü, her anlamda bir istikrar anıtı olması … Hikayesi istikrarlı, her sezon yeniliklerle değişen oyuncular ve konsept de öyle … Sonuç olarak dizinin 6. sezonu olan ATV’nin elindeki en iddialı yapımlardan biri, çok güçlü reytinglerle devam ediyor.

Haydut Dünyayı Yönetmeyecek’de bölünmeler de devam ediyor. Ceylan karakterine hayat veren Sanem Çelik’in bugüne kadar yüzlerce karakter bıraktığı dizinin senaryosu hep akıllarda.

Kurtlar Vadisi projesinde o kadar çok karakter çıktı ki saymak bile mümkün olmadı … Hatta bu dizide ilçe nüfusu kadar karakter harcandığı bile söylendi …

Haydut Dünyayı Yönetmeyecek Belki Kurtlar Vadisi’nin karakter harcama rekoruna ulaşmakta zorlanacak ama eğer bu istikrarı koruyor ve Arka Sokaklar gibi uzun bir ömrü varsa neden rakip olmasın? Çünkü EDHO’nun uzun süre devam edebilecek bir yapısı var. Ekip de bu istikrarı bozmaz ve oyuncuların güçlü performansları hikayeyi her zaman ilginç kılar.

Milliyet Cadde’nin yazarlarından Sina Kologlu da dizide geçen karakterlere değindi. EDHO’nun ölüm listesiyle ilgili detayları anlatan Koloğlu, şunları yazdı:

“Kaba bir hesaplama, bu yuvarlak masa sahnelerinin 90 parça olmasıdır. Hangi silahlar patladı! En keyifli olanı Yetim Yaşar’dır (Olgun Toker). Elbette Ünal Bey (Tarık Ünlüoğlu) unutulmaz. Her an alnından vurulma hissi ve tedirginliğiyle izlendi.

Say dedim, kaç kişi öldü ya da öldürüldü. Ceylan (Sanem Çelik) en son gitti. İlk günden beri tespit ettiğim 251 karakter öldürüldü ya da öldürüldü. Elbette ‘Kurtlar Vadisi’ne yaklaşmak mümkün değil. 12 yılda ilçe nüfusu kadar çok karakterin öldüğü yazılmıştır … “

Youtube kanalımızda özel içerik

Abone ol

0 0 votes
Article Rating

Categories:   Film

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments