Menu

Eşler arası irtibatsızlık vefata yol açabiliyor

Konutluluk evveli ve sonrasında yaşananlar özellikle çiftler başta olmak üzere süreçte yer alan herkeste bir probleme yol açabiliyor. Öyle ki, süreç hem çok süratli hem de stresli geçiyor. Konutluluk evveli nasıl soğukkanlı ve şuurlu davranılması isteniyor ise konutluluk sürecinde de aynı görüşlerin olması bekleniyor.

Temenniler yaralanıyor

Psikiyatrlar süreci çok iyi takip etse dahi vaka tamamen eşlerde bitiyor. Konutlulukta mesele yaşayan çiftlerle konuşulduğunda, neredeyse hepsi eş meselelerden laf ediyor. Bahsedilen meselelerin başında yer alan ise eşlerin birbirlerine olan kayıtsızlığı ve tekdüzelik. Sergilenen tutumlar, tarafların birbirlerine olan hürmetlerini ve birbirlerinden temennilerini yaralıyor.

İhtilaf ve çatışma

Aynı biçimde kıskançlık, fazla müdahaleci olma, birbirlerinin kariyerlerini yasaklama, hiddet, şiddet, cinsel meseleler, ekonomik kasvetler, çocuklarla alakalı meseleler, çocuk sahibi olamama, ailelerin tesiri, ailelerle birlikte yaşamak, konuttaki misyon paylaşımı, birbirini kısıtlama, irtibatsızlık gibi bir hayli etmen eşler arasında ihtilafa ve çatışmalara yol açabiliyor.

Vefat tehlikeyi var

Bu meselelerin ana esasında ise çiftlerin birbirleri ile olan irtibatı geliyor. Özellikle çiftlerin birbirlerini dinlemesinin zekâ ve beden sıhhati açısından bir hayli ehemmiyetli olduğu söylendi. İskoç bilim adamları tarafından yapılan araştırmalara göre laflarını eşine dinletemeyen şahıslar, hiddete bağlı yaşadıkları stres yaşıyor. Bu da birliktesi ömrün kısalmasına neden oluyor. Hatta 20 sene süresince bu meseleyi yaşayanlarda, erken örüm tehlikeyi daha yüksek.

Mutlu konutluluk hayali

Mutlu konutluluk kimine göre bir hayal, kimine göre reel. Ancak tam konutlulukların mutlu olmak üzere başladığı da bir reel. Sevgiyle, aşkla evlenen bayanlar ve erkekler bir zaman sonra mutsuz insanlar haline gelebiliyor. Uzmanlara göre aşkın ömrü 3 sene ancak doğru bireyin seçim edilmesi ile yapılan konutluluk daha uzun ömürlü. Konutluluk zamanının sıhhatli bir biçimde ilerletebilmenin yolu da sevgi, hürmet, kavrayış ve eminlikte geçiyor.

0 0 votes
Article Rating

Categories:   EVLİLİK

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments