Menu

Flört yarıyılınızı iyi değerlendirin

Muhteşemlik reelinde insandan çok uzak ve maksat olarak konulduğunda çok yorucu bir kavram. Muhteşem konutluluk mu yoksa muhteşem geçim mi? Çiftler birbirine geçimli olup olmadıklarını nasıl kavrarlar? Ancak esas mevzularda geçim, geçimin bütün tutulamadığı mevzularda da hürmet ve kabulleniş çok ehemmiyetlidir. İnsanı insan yapan esas bedellerin ve yaşamdan temennilerin paralelliği geçim mevzusunda her zaman avantaj yaratır. Aksi takdirde çatışmalarla baş etmeye çalışmak çoğu zaman çifti hırpalar. Misalin para yönetimi mevzusunda değişik bakış açılarının olması, çiftler için zorlayıcı etmenlerden biridir.

Çiftlerden birinin “gün bu gündür yaşamın sevincini çıkaralım” derken, değişiğinin yarını garanti altına almak için tasarruflu davranma meylinde olması, çift için zorlayıcı bir değişiklik olabilir. Ya da çiftlerden birinin ailesine çok düşkün olması ve sıklıkla toplanmak istemesi vaziyetinde, değişiğinin ailelerden uzak yaşamayı doğru bulması, çift için aşmakta zorlanabilecekleri bir değişiklik olabilir. Biri hafta sonunu baş başa geçirmek isterken, değişiğinin her pazar aile ziyareti yapmak istemesi sebebiyle tartışan veya her bayram tatile mi gidilmeli, aileyle mi olunmalı meseleyi yaşayan o kadar çok çift var ki. Bunların yanı gizeme, çocuk sahibi olmakla alakalı görüş değişiklikleri, dini ve politik görüşler, cinselliğe bakış açıları, sosyallik kavrayışı veya konut kumpası gibi mevzularda değişik bakış açılarının olması, bir hayli çift için münakaşa kaynağı olabilir.

Elbette her mevzuda geçimli olmak çok yüksek bir temenni olur ancak bireyin kendisi için en öncelikli mevzularda geçimli olması, öbür mevzulardaki değişikliklerin de yeniden ferdin kabul edebileceği ve hürmet dinleyebileceği miktarda olması çok ehemmiyetli. İşte bu sebeple konutluluk evvelinde flört yarıyılını çok iyi değerlendirmek ehemmiyetli. Flört yarıyılının insanın başını döndüren, cümbüşlü ve coşkulu bir yarıyıl olarak yaşanması çok hoş ancak bir taraftan da bu yarıyılın karşımızdaki insanı doğru tanımak ve kavramak için bir fırsat olduğunu, bu yarıyılda izlediğimiz değişiklikleri de doğru değerlendirmemiz gerektiğini unutmamak gerek.

Yeşim Varol

İlişki ve Konutluluk Danışmanı

özel içeriğidir.

0 0 votes
Article Rating

Categories:   EVLİLİK

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments