Menu

Haziran Gecesi Dizisi | Konusu – Oyuncular – Fragmanlar – Bölümler – Video


TelevizyonGazetesi.com / Özel Analiz – Haziran Gecesi, Altın Film'in yapımcılığını üstlendiği, yönetmenliğini Andaç Haznedaroğlu'nun yaptığı, Mahinur Ergün ve Memed Onur Özkök'ün yazdığı drama türünde bir Türk televizyon dizisidir. 2004-2006 yılları arasında Kanal D'de yayınlanan dizi gerçek olaylara dayanan bir hikayeye dayanıyor.

Dizinin başrollerinde Özcan Deniz, Naz Elmas, Nebahat Çehre, Demir Karahan rol aldı. Çok beğenilen drama dizisi, hikayesi gerçek hayattan alındığı için adından söz ettiriyor. Dizi 2 sezon, toplamda 62 bölüm sürdü.

ETİKET:
Kanal: Kanal D
Yapımcı: Altın Film
Tür: Dram
Yayın Tarihi: 30 Haziran 2004 – 14 Mayıs 2006
Yer: İstanbul
Süre: 60
Müzik: Gökhan Kırdar
Başroldekiler: Özcan Deniz, Naz Elmas, Nebahat Çehre, Demir Karahan.
Oyuncular: Cevdet Arıcılar, Burcu Kara, Cenk Ertan, Hakkı Ergök, Gökçe Yanardağ, Özge Özder, Şehsuvar Aktaş, Muhammed Cangören, İsmail Düvenci, Güzin Usta, Cihan İnan Bekar, Halim Ercan, Mine Bıçakçı, Gaye Gürsel.

SOSYAL MEDYA HESAPLARI

Instagram: https://www.instagram.com/hazirangecesiii/
Facebook: https://www.facebook.com/hazirangecesitv/
Resmi internet sitesi: https://www.kanald.com.tr/hazirangecesi

GENEL İZLENİM:

Haziran Gecesi dizisine konu olan Havin ve Baran'ın aşk hikayesi bir döneme damgasını vurdu. Dizi, gerçek olaylardan uyarlanan sıra dışı hikayesiyle izleyicileri ekrana kilitledi. Özcan Deniz Naz Elmas & # 39; Baran & # 39; ve & # 39; Havin & # 39; O kadar popüler karaktere hayat veren dizi, dizinin yayınlandığı tarihte Türkiye'de birçok kız doğdu 'Havin' aradı. Ayrıca Naz Elmas, Haziran Gecesi ile ilk televizyon oyunculuk deneyimini yaşamış ve bu dizi ile ün kazanmıştır.

HİKAYE:

Havin, koleje giden 23 yaşında bir kız. Babası Gülağa, yıllar önce Havin'in gözleri önünde kıskançlıktan annesini öldürdü ve hapse girdi. Gülağa kızını amcasına ve yengesine teslim etti, ancak Havin onların zulmüne dayanamadı ve evden kaçarak fakir bir mahalleye yerleşti. Bir yandan üniversitede okuyan ve geçimini sağlamak için ders veren Havin'in en yakın arkadaşı Lale, flört kızıdır ve çok para kazanır.

Uzun süredir Havin'i buna ikna etmeye çalışan Lale, sonunda Kamil'in düzenlediği ve siyasetçilerin katıldığı bir toplantıya eskort kız olarak Havin ile gider. Davet bir otel odasında gerçekleşir ve ünlü politikacılardan Ural Aydın, Havin ile yakından ilgilenir. Ural, Sezai'nin arkadaşlarının ve Havin'in de bulunduğu bir ortamda kendisine tuzak kuran adamından habersizdir. Sezai'nin komi gibi poz veren adamı Havin ve Ural'ın fotoğraflarını çekiyor. Daha sonra bu fotoğrafları şantaj için kullanacak. Bu sırada Ural'ın eşi Kumru'yu mutlu edecek bir olay yaşanıyor. İtalya'da yaşayan oğulları özel tasarım mücevher Bar için Türkiye'ye geldi.

Doğum günü sürprizi olarak Levon Baran'ın en yakın arkadaşı, Türkiye'de partiyi hazırlayan Baran günlerine denk geldi. Levon, Havin'i doğum günü hediyesi olarak Baran'a getirdi. Havin ile ilk tanıştıkları gece aralarında hiçbir şey kalmayan Baran, Havin'in çekingenliğinden ve güzelliğinden çok etkilenerek onunla tanışmaya başladı. Bu sırada Sezai, Kumru'ya para sızdırmak için Havin ile birlikte Ural'ın fotoğraflarını gösterdi. Her şeyi öğrenen Kumru oğluna hiçbir şey söylemiyor.

Havin'e aşık olmaya başlayan Baran, evlenmek için düğüne giderken Havin ile birlikte çöker. Kazada Baran hafif yaralandı ancak Havinin durumu ağır. Bundan yararlanan ve oğlunun Havin ile evlenmesini istemeyen Kumru, iyileştirdiği Havini'yi bir dağ evinde hapseder ve ona biraz para verir ve ölü numarası yapar. Bu yıllarca sürerken Baran, psikolog Duygu ile evlendi ve 3 çocukları oldu. Asıl şok, Havinin'in yıllar sonra başka bir kimlikle eski hayatına ve aşkına dönmesidir. Barana'dan farklı bir kimlikle davranan Havin, Baran'ın kafasını karıştırmıştır. Baran Havine olmakla birlikte; Yeni adıyla Sibel'e inansa da Havin olmadığını kabul edemez. Şahinin dönüşü ile tüm olaylar karışır

KARAKTERLER:

Oyuncu (Karakter)
Özcan Deniz (Baran)
Naz Elmas (Havin)
Nebahat Çehre (Kumru)
Demir Karahan (Ural)
Cevdet Arıcılar (Harun)
Burcu Kara (Duygu)
Cenk Ertan (Cemal)
Hakkı Ergök (Semih)
Gökçe Yanardağ (Selen)
Özge Özder (Lale)
Şehsuvar Aktaş (Levon)
Muhammed Cangören (Bugaga)
İsmail Düvenci (Mahmut)
Güzin Usta (Zühre)
Cihan İnan Bekar (Ayşe)
Halim Ercan (Basri)
Mine Bıçakçı (Veda)
Gaye Gürsel (Nina)

YERLER:

Dizinin çekimleri İstanbul'un birçok farklı semtinde gerçekleştirildi.

GENEL:

Ünlü müzisyen Gökhan Kırdar imzalı "Haziran Gecesi" dizisi müziği, dizi kadar sevildi ve dilden düşmedi.
Genel Müzik

TÜM BÖLÜMLER:

Haziran Gecesi dizisi 30 Haziran 2004 tarihinde Kanal D'de ekran yolculuğuna başladı. Sevilen ve sevilen dizi, hem temasıyla hem de oyuncu kadrosuyla 2 sezon boyunca devam etti. Dizi, 14 Mayıs 2006'da yayınlanan 62. bölümü ile izleyicisine veda etti.

Haziran Gecesi dizisinin tüm bölümlerini Kanal D'nin internet sitesinden izleyebilirsiniz. İzlemek için lütfen tıklayınız …

MÜZİK SERİSİ – KLİPLER:

Haziran Gecesi dizisinin sahnelerinden etkileyici klipler de Youtube'da yayınlandı. Bu video klipleri aşağıda bulabilirsiniz:

Yağmur / Gökhan Kırdar

Mezarımın Taşına / Özcan Deniz

UNUTULMAZ SAHNELER

Aşağıda hatırlanan Haziran Gecesi dizisinin unutulmaz sahnelerinden bazılarını izleyebilirsiniz.

Aşkın Başlangıcı

Havin'in Baran'a Öldüğü Söyleniyor!

Kahvaltı

Baran'ın Cemal ve Havin'in İlk Görünümü

Misafir

& # 39; HAZİRAN GECESİ & # 39; YURTDIŞI SERİSİ

Yurtdışına ihraç edilen diziler arasında Haziran Gecesi dizisi de başı çekmiştir. Dizi, Bulgaristan, Yunanistan, Hırvatistan, Kazakistan ve Birleşik Arap Emirlikleri başta olmak üzere pek çok ülkeye satılmış ve bu ülkelerde ilgiyle izlenmiştir.

Haberleri Instagram'da takip edin -> @tvdizianaliz

Abone ol0 0 votes
Article Rating

Categories:   Film

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments