Menu

Hem Akıncı hem Hercai finale giderse, bu atv’nin hatasından olacak!


TelevizyonGazetesi.com / Analiz Özel – Ağustos ayında çalışmaya başlayan Akıncı dizi ekibi aslında güzel bir proje ortaya koydu … Yani çabalar boşa gitmedi … Ancak fantastik bir kahramanlık hikayesinin bu kadar büyük bir etki yapamayacağı ana akım medya artık ortaya çıktı.

Veli Çelik gibi usta bir yönetmen tarafından yönetilen Akıncı dizisinin şu ana kadar 9 bölümü yayınlandı. Çelik bir röportajda ana akım bir televizyon kanalında fantastik bir prodüksiyonun büyük bir risk olduğunu söyledi. Evet ATV bu riski aldı ama şimdiye kadar elde edilen reytinglere baktığınızda projenin başarılı olmadığı anlaşılıyor.

Bir diğer detay ise ATV'nin Akıncı'yı Cuma gününe götürme ısrarı nedeniyle Hercai dizisinin de ciddi reyting alması … Dizi toplamda 6'lık oranlara ulaşırken seyirciden ciddi bir darbe aldı. Pazar gününe götürüldü. Şu anda toplamda 4 seviyede sıkışmış olan Hercai'nin Mayıs ayında final beklentisi var.

Atv'nin günü değiştirme kararı Hercai'yi vurdu. Ayrıca fanstastik dizisindeki ısrarın izleyicilerden yeterince tepki alamadığı reytinglerle de net bir şekilde ortaya çıktı. Dün gece toplamda 3 bölümden oluşan ATV dizisi, AB ve ABC1'de 2'lik oranlarla kendine yer buldu. Günü toplamda 15. sırada tamamlayan Akıncı, yine AB'de 15., 19. sırada yer aldı. ABC1'de.

Başrolde Şükrü Özyıldız ve Büşra Develi'yi bir araya getiren Akıncı, fena bir proje değil. Çekim kalitesi tartışmalı ama vasat değil… Oyunculuk performansları da beklentilerin üzerinde. Ancak hikayesi seyirciyi o kadar etkilemedi.

ATV iki şeyi kabul etmeli… Birincisi Pazar akşamları Akıncı'yı serbest bırakmayarak hata yaptı. Çünkü en uygun gündü ve daha iyi oranlar elde etmek mümkündü … Rakipler o kadar zor değildi. Ancak Hercai, Cuma akşamları daha iyi reytingler almak için rakipleriyle rekabet edebildi. Bununla birlikte, Pazar akşamları Hercai için de kötüydü ve reytingler önemli ölçüde düştü. Böylelikle Hercai dizisinin 4. sezona yürümesini engellemiş olabilir …

İkincisi; Akıncı dizisi dayanmadı … Yani gelecekte bir final yapacak olması kimseyi şaşırtmaz, üzmez. Bu, dramanın kötü olduğu anlamına gelmez. Akıncı fena bir proje değil ama böyle fantastik bir dizinin ana akım televizyon kanalında çalışması çok ama çok zor.

Haberleri Instagram'da takip edin -> @tvdizianaliz

Abone ol

0 0 votes
Article Rating

Categories:   Film

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments