Her Gün GERÇEKTEN Ne Kadar Kolajene İhtiyacınız Var?

Her Gun GERCEKTEN Ne Kadar Kolajene Ihtiyaciniz Var Basbakan
Kategori: Kızlar İçin
Temmuz 14 2021
: 0

 

Ne Kadar Kolajene İhtiyacınız Var Güzellik ve zindelik trendleri gelir ve gider, ünlüler saç stillerini değiştirdikçe popülerliğe girip çıkarlar. Ancak gündemde kalmayı başaran bir güzellik bileşeni kolajendir. Herhangi bir güzellik veya sağlık mağazasına göz atın ve görünüşte mucizevi cilt bileşenini içeren bir dizi ürün bulacaksınız. Ama onu bu kadar özel yapan ne? Ve gerçekten bir fark yaratmak için her gün ne kadarına ihtiyacınız var? Gelin bu küçücük ama güçlü proteine ​​daha yakından bakalım.

Kollajen nedir ve neden faydalıdır?

Her şeyden önce, kolajen bir proteindir ve bunda çok önemlidir. Amino asit zincirlerinden oluşan kolajen, cildimizin, kemiklerimizin, gözlerimizin, kaslarımızın, tendonlarımızın ve daha fazlasının yapısını oluşturmaya yardımcı olur. Yapısal olarak bağlayıcı özellikleri olmasaydı, temelde dağılırdık. Üstelik yaraların iyileşmesine ve sinir sistemimizin korunmasına da yardımcı olur! İyi haber şu ki, vücudumuz bu proteini doğal olarak üretir ve balık, süt ürünleri ve yumurta gibi bazı yiyecekler vücudumuza biraz daha fazla destek verebilir. Kolajen bir güzellik bileşeni olarak bu kadar popüler olmasının nedeni, yaşlandıkça doğal depolarımızın azalmasıdır. 40 yaşından sonra vücudumuz aslında yılda kolajen depolarımızın %1’ini kaybedebilir! Ve elbette, sigara içmek veya aşırı güneşe maruz kalmak gibi kötü alışkanlıklar, kolajen kaybını daha da artırabilir.

Bununla mücadele etmek için pek çok kadın, mümkün olduğunca uzun süre sıkı ve elastik bir ciltten yararlandıklarından emin olmak için takviyelere veya diğer ürünlere başvurur. Ancak sonuçları görmeye başlamak için gerçekte ne kadar kolajene ihtiyacınız var? Senin için parçalayacağız.

Her gün ne kadar almalısınız?

İster kapsül ister toz bazlı bir takviye ile ilgileniyor olun, muhtemelen, emilmesi kolay doğası nedeniyle takviyelerde bulacağınız en yaygın türlerden biri olan hidrolize kollajen ile uğraşacaksınız. Tıbbi olarak üzerinde anlaşmaya varılmış bir günlük doz bulunmamakla birlikte, çoğu uzman günde 2,5 – 15 gramın çoğu insan için tatlı nokta olduğu konusunda hemfikirdir. Bu, referans için günlük yaklaşık iki kaşık toz takviyesidir! Yaklaşık 2.5 gramlık daha küçük bir dozun eklem ağrısı ve genel cilt sağlığı gibi şeylere fayda sağladığı gösterilmiştir. Öte yandan, daha büyük dozlar, ihtiyacı olanlar için kemik yoğunluğunu ve kas kütlesini iyileştirme potansiyeline sahiptir. Sadece daha büyük dozların mide rahatsızlığı ve dolgunluk gibi yan etkilere neden olabileceğini unutmayın. Tabii ki, diyetiniz, egzersiz seviyeleriniz ve güneşe maruz kalma gibi diğer faktörlerin tümü, günlük ne kadar kolajen almanız gerektiği konusunda önemli bir rol oynar, bu nedenle takviyeye başlamadan önce bunları göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun. Artık bu güçlü proteinin ne kadarını günlük almanız gerektiğini bildiğinize göre, en sevdiğimiz kolajen içerikli ürünlerimize bir göz atalım. Dışarıda bir milyon tane var, bu yüzden listeyi mutlak favorilerimize kadar daraltacağız.

Denemek için en iyi takviyeler

Mükemmel takviyeyi yapmak için çok şey var, ancak bu ürünler sürekli olarak eleştiriler aldı! Dr. Emil Çoklu Kollajen Peptitler Tozu, 24,95 Dolar

Bu, en iyi şekilde görünmek ve hissetmek için 5’i bir arada kolajen karışımı formülüdür: 5-kollajen peptitleri, kolajen I, II dahil olmak üzere %100 otla beslenmiş sığır eti, tavuk, yumurta kabuğu ve deniz kolajen kaynaklarının etkili bir karışımında birleştirir. , III, V & X maksimum fayda için. Kodlu çoklu kolajen peptit tozu siparişinizde %15 indirim kazanın KOLAJEN15.

Hayati Proteinler orijinal Kollajen Peptitler
Bu güç merkezi, güçlü içeriğin doğal, yüksek kaliteli ve sürdürülebilir bir kaynağını sağlamak için otla beslenen, merada yetiştirilen sığır derilerinden elde edilir.

Hayati Vitaminler Çoklu Kollajen kapsüller
Bu kapsüller, genç cilt sağlığınızı, saçınızı, tırnaklarınızı, kemiklerinizi, tendonlarınızı, eklemlerinizi ve bağırsak sağlığınızı iyileştirmeye yardımcı olmak için 5 tip kolajen hidrolizatı içerir.

Bu protein tozu, sürdürülebilir şekilde yakalanmış Arktik morinasından elde edilir ve bol miktarda C vitamini içerir. Bu takviyeyi aromasız paketlerde de alabilseniz de, biz bunun ince çilek aromasını seviyoruz. Smoothie’lerde, protein karışımlarında kullanın veya 4 gram cilt dostu protein için suya karıştırın. Rutininize kolajen dahil etmenin pek çok faydası vardır, bu yüzden onunla eğlenin ve sizin için doğru günlük takviyeyi bulana kadar deney yapın!
Sonrakini Okuyun:
Kollajen ve Cildiniz Hakkında Bilmeniz Gerekenler Yaşlanma Karşıtı için 5 Kore Güzellik Sırrı – salyangozlar da dahil mi? Mükemmel Tamamen Doğal Yaz Cilt Bakımı Rutini

Bu makaleyi beğendin mi? Kaydolun (ücretsiz!) ve size her hafta bunun gibi harika makaleler gönderelim. Buradan ücretsiz abone olun.

Source link

Best Kadın

Blogger