Hindistan Cevizi Yağı Tüketmenin Birçok Faydası

Hindistan Cevizi Yağı 2
Kategori: İp Uçları
Temmuz 7 2021
: 1061

Hindistan cevizi yağı, batı ülkelerinde yemek pişirmek ve cildi sağlıklı tutmak için yaygın olarak kullanılmaktadır. Bununla birlikte, daha birçok sağlık yararına sahip olduğu lanse edilmiştir. Bu faydalar, onu tüm dünyadaki ülkelerde popüler bir kilo kaybı takviyesi haline getirmiştir. Hindistan cevizi yağının AIDS ve kanserle mücadelede yardımcı olduğu bile söyleniyor. Bu iddiaları destekleyecek pek çok kanıt var, ancak bunun tam olarak nasıl kullanılacağı büyük soru.

Kilo vermek için hindistan cevizi yağı nasıl kullanılır

Hindistan cevizi yağı, bitkisel yağda bulunanlara benzer orta zincirli yağ asitleri (MCT) içerir. Ancak bitkisel yağlardan farklı olarak kolesterole dönüşmezler ve kalp sağlığı için bir tehdit olarak kabul edilmezler. Hindistan cevizi yağındaki doğal yağ, keton üretimini uyararak vücudunuzun fazla kalorileri yakmasına yardımcı olur.

Diyabetik hastaların diğer diyet ürünlerini kullananlardan daha iyi glikoz kontrolüne sahip olduğunu buldu. Zeytinyağı alan katılımcılar kan şekeri seviyelerinin düştüğünü gördü. Testte, katılımcıların vücutları daha fazla yağ yaktı. Bu, hindistan cevizi yağı kullanarak kilo vermek isteyenler için en cesaret verici veridir.  Ayrıca siyah noktalardan kurtulmak istiyorsanız tıklayınız

Araştırmacılara göre, orta zincirli yağ asitleri çeşitli şekillerde faydalıdır. Oldukça besleyicidirler ve bazı fındık ve tohum türleri de dahil olmak üzere birçok sağlıklı gıdada bulunurlar. Ayrıca vücut hücrelerinin işlevlerini yerine getirmesine yardımcı olan temel amino asitleri sağlarlar. MCT metabolize edildiğinde, vücuda karbonhidrat veya protein kullanmadan enerji sağlarlar. Bu nedenle uzmanlar, MCT açısından zengin gıdalar yerine MCT açısından zengin gıdalar yemenizi önerir. İdeal bir MCT kaynağı örneği, çiğ fındık ve avokadodur.

Hindistan Cevizi Yağı

American Journal of Clinical Nutrition’da bulunan bir çalışmada, vücut ağırlığını arttırmada etkiliydi. Araştırmacılar, MCT’lerin aşırı kilolu erkekler ve kadınlar üzerindeki etkilerini incelediler ve her iki grubun da kilo verdiğini buldular. Tek fark, bir grubun çok fazla MCT açısından zengin yiyecek yemesi ve diğerinin çok az yemesiydi. Test grubunda başka hiçbir önemli yan etki görülmedi.

Araştırmalar sonucu

Başka bir çalışma, hem hayvan hem de insan hücrelerinin MCT’lerin faydalarını kullanabileceğini buldu. İnsanlar için sonuçlar daha cesaret vericiydi, ancak hayvanlar için sonuçlar yetersizdi. Bunun bir nedeni, yağı veya soya fasulyesi yağındaki yağlardan hangi hücrelerin etkilendiğini söylemenin zor olmasıdır. Her iki yağın da aynı hücreleri farklı şekillerde etkilemesi mümkündür. Çocuklar için akıllı saat arıyorsanız bu yazımız tam sizlik

Bazı araştırmalar  iyi bir nemlendirici olduğunu öne sürüyor. Tahriş olmuş cilde topikal olarak MCT içeren nemlendirici bir bileşik uygulandığında, bölgenin iltihabını azalttı. Bu çalışmadaki test denekleri hem kadınları hem de erkekleri içeriyordu. Yağı kullanan kadınların sivilce veya akneye sahip olma olasılığı daha düşüktü. Düzenli bir nemlendirici için hindistan cevizi yağı kullanmak da etkiliydi. Bir çalışma, yağın kuru veya hasarlı ciltler için sıklıkla kullanan kişilerin cildinde hafif bir sıkılaşmaya neden olduğunu buldu.

Bunlar hindistan cevizi yağının sağlık yararlarından sadece birkaçı. Liste devam ediyor. Kilo vermenize, kalp hastalıklarını önlemenize, cildinizi hasardan korumanıza ve hatta sivilcelerden kurtulmanıza yardımcı olabilir. Henüz yapmadıysanız denemeye değer. Bir şişe satın almanın maliyeti olan birkaç dolara kesinlikle değer.

Belki de tüm faydalarından daha şaşırtıcı olan araştırmacılar, soğuk pres hindistan cevizi yağı tüketmenin sağlığınız için iyi olduğunu bulmuşlardır. Bu yeni bir fikir değil. Bu, birkaç yıldır bazı araştırmaların konusu olmuştur. Bir grup araştırmacı, kontrollü bir deneyde hindistan cevizi yağının faydalarını bile test etmişti. Sonuçlar şaşırtıcı derecede iyiydi.

Hindistan Cevizi Yağı  2

Hindistan Cevizi Yağı Satın alma

Hindistan Cevizi Yağı fiyatları hakkında bilgi için trendyoldan bakabilirsiniz. Bugün çoğu insanın satın aldığı hindistan cevizi yağı, genellikle ya ultra rafine ya da düşük kalitelidir. Yerel bakkalınızdan satın alabileceğiniz ürün kadar sağlıklı değiller. Bugün satılan hindistan cevizi yağının çoğu, hasattan sonra malzeme üzerinde kalan kopradan yapılır. Artık malzeme, orta zincirli yağ asitleri yapmak için ısıtılarak işlenir.

Araştırmacılar bol miktarda hindistan cevizi yemenin kalp sağlığı için faydalı olduğunu bulmuşlardır. Ek olarak, her hafta bir avuç organik, taze hindistan cevizi yemek, vücudunuza gerekli besinleri sağlamak ve kalbinizi sağlıklı tutmak için yeterlidir. Besin maddeleri ve antioksidanlarla yüklü birçok meyve ve sebze varken, hiçbiri hindistancevizi yağı kadar besin ve antioksidan bakımından zengin değildir.

Best Kadın

Blogger