Hyundai Ioniq 5 incelemesi: yeni favori EV’miz

Hyundai Ioniq 5 incelemesi yeni favori EVmiz
Kategori: Kızlar İçin
Temmuz 21 2021
: 0

Hyundai Ioniq 5 incelemesi: yeni favori EV’miz

Değerlendirme: 9/10 | Fiyat: 36.995 £ ‘dan itibaren

KABLOLU

Yenilikçi iç mekan; en iyi şarj teknolojisi; tekil tasarım

YORGUN

Bazıları daha sportif bir sürüş bekleyebilir; daha uzun bir menzil isterdik

Bir EV hakkında bir şeyler söylüyor ki, arabayı süren ilk büyünüzden sonra, geri dönüp düşündüğünüz kadar iyi olduğundan emin olmak için tekrar denemek için düzenleme yapmanız gerekiyor. Yeni Hyundai Ioniq 5 için de durum böyleydi. Koreli markanın ikinci nesil EV teknolojisinin bu vitrini, birinci sınıf EV sektörüne bu başarılı giriş bir şey olursa, şüphesiz rakipleri tedirgin edecektir.

Hyundai ve kardeş marka Kia zaten mükemmel bir giriş-orta seviye EV’ler üretiyorlar, ancak son derece etkileyici özelliklerinin yanı sıra hem içte hem de dışta otomobil tasarımına gerçekten ferahlatıcı yeni bir bakış açısıyla Ioniq 5, tartışmasız bir şekilde almak istiyor. Audi Q4 e-tron, Jaguar’ın I-Pace ve Tesla Model Y gibi premium modellerde, Volkswagen’in ID.4 veya Ford’un Mustang Mach-e’si kadar. Ve evet, bunu yapabilecek kapasiteden daha fazlasıdır.

Tasarım

Ioniq 5 ile ilgili çarpıcı olan şey, şu anda etrafta hiçbir şeye benzemiyor. Hyundai, genel görünümün 1970’lerin Pony’sinden ilham aldığını söylüyor, ancak retro trendin kölesi olmaktan çok uzak olan şirket, geçmişe kafa sallamak ve fütüristik bir şey yaratmak arasında tam da doğru dengeyi kurdu ancak yine de yerinde değil. şimdi yol. Bu övgüye değer bir hile ve birçok rakibin ustalaşamadığı bir numara.

Dış kısım da seçim detaylarıyla dolu. Parlayan bir ön panel, 256 LED küpten yapılmış bitmap farlar. Ve yanlardaki çapraz kesiklere bakın, bu sadece büyük bir düz panel alanı parçalamakla kalmaz, aynı zamanda arabanın olduğundan daha kısa olduğunu düşünmenizi sağlamak için görsel bir hile görevi görür.

Bu optik illüzyon bir ustalık eseridir. Buradaki resimlere baktığınızda, Ioniq 5’in küçük bir aile hatchback boyutunda olduğunu düşünebilirsiniz. Değildir. Çok daha büyük. Şirketin yeni Kia EV6’ya güç verecek olan yeni Elektrikli Küresel Modüler Platformu (E-GMP) üzerinde oturan otomobil, 4.635 mm uzunluğunda ve 1.890 mm genişliğinde. Bu, Land Rover Discovery Sport’tan daha uzun. Dahası, bu EV mimarisi sayesinde dingil mesafesi 3.000 mm’dir, bu bir Audi A8’den daha uzundur ve BMW 7 Serisi bölgesine yaklaşmaktadır.

Bu sihir numarası gerçek hayatta da işe yarar. Ioniq 5’e doğru yürürken bile gerçekte olduğundan daha küçük görünüyor. Ölçek anlamlı hale gelene kadar nesnenin etrafında birkaç kez dolaşmak zorundasın. Sonra kapıyı açıp içeri giriyorsunuz.

İç

.

Source link

Best Kadın

Blogger