Menu

İlişkinizi kuvvetlendirecek konutluluk amaçları

Konutluluk amaçları bir çifte doğru hareket edecekleri ve birbirlerine güvenebilecekleri bir neden verir. Maksat tanımlamak, konutluluk yolunda ilerlemek için şahane bir yol. Maksatlerinizin peşinde, beraber daha çok zaman geçirir, daha fazla sohbet eder ve daha dürüst anlar yaratırsınız.

Maksatler, konutluluğunuzun büyümesine dayanakçı olacaktır. Şu anki boşanma oranını göz önünde bulundurarak, konutluluğunuza lüzumu olan dikkat ve ehemmiyeti vermezseniz, bu kadersizlikle sonuçlanabilir. Günlük rutinlerinizle meşgul olduğunuzda ilişkinizi beslemeyi unutmak basittir. Konutluluk amaçları, konutluluğunuzu öncelikli yakalamanıza dayanakçı olur. Yaşamınızı beraber tasarlamak için zaman tükettiğinizde birbirinizi önemsememe edemezsiniz. Konutluluğunuz için usluca niyetler tanımlamak, size mutlu ve tatmin edici bir konutluluk yaşamanız için daha iyi bir şans tanır.

Konutluluğunuzun sıhhatini düşünürken, hareket ilkesini düşünün. Harekete geçen nesne, bir şey yoluna çıkmadıkça hareket etmeye devam eder. Eş biçimde, hareketsiz bir nesne siz onu harekete geçirene kadar asla hareket etmeyecektir. Günlük amaçlarınız sizi bir vazifeden ötekisine ilerletmeye devam ettiğinde, konutluluk amaçları hayati momentum ile ilişkinizi besler. Konutluluk amaçları yalnızca dürüst bir atmosferi yaratmakla kalmaz, aynı zamanda güçlü konutluluk süreçlerinde çiftlerin problemleri daha basit çözmelerine dayanakçı olur. Konutluluk amaçları, zaman içinde tüm konutluluklarda oluşabilecek sakinlik ve tembellik için bir panzehir vazifeyi de görüyor.

Uslu konutluluk amaçları, konutluluğunuzun tüm doğrultularını kapsamalıdır. Fiziksel, entelektüel, finansal, sosyal, manevi kısaca konutluluğunuzu etkileyebilecek her şey. Ayrıca, öteki tüm niyetler gibi onların da yazılması gerekir. Bir dilek ve maksat arasındaki fark, amacı yazmanız ve onu asıllaştırmak için devamlı harekete geçmenizdir.

Finansal niyetler

Konutluluk uzmanlarına göre, konutluluk anlaşmazlığının en büyük sebebi paradır. Her zaman siz ve eşiniz ve değişik para alışkanlıkları arasında bir kazanç balanssızlığı olacaktır. Bu sebeple, finansal sorunlara müteveccih davranışınızı münazaranız çok ehemmiyetlidir, böylece birbirinizin para kazanma, tüketme ve tasarruf yapma yaklaşımını kavrayabilirsiniz.

Siz ve eşiniz parayla alakalı aynı çizgide değilseniz, bu vaziyet konutluluk süresince devamlı bir gerginlik kaynağı yaratır. Bu sebeple, faalliklerinizi paraya uygun hale getirin.

Her ikinizde, her zaman paranın nerede olduğunu ve nereye gittiğini öğrenmelisiniz.

Ortak bir maksat tanımlamak: Uzun vadeli amacınız ne olursa olsun, aynı çizgide olduğunuzdan emin olun. Bir senede finansal olarak nerede olmak istersiniz? Peki beş senede?

Bir bütçe oluşturun: Paranın her ay nereye gittiğine dair net bir gösterge veren bir bütçe geliştirin. Eşinizle oturun ve her tüketmeye bir ad verin.

Kredi kartı alternatiflerine tekerrür bakın: Kredi kartlarınıza sıhhatli bir hakimiyet yapın ve kredi kartı kullanımınız için bir tasarı oluşturun.

İlişki amaçları

Bu niyetler, sizin ve eşinizin samimiyet, bağlılık, empati, güven ve iç huzur duygularını sürdürmesine dayanakçı olacağı için çok ehemmiyetlidir.

İlişkinizin büyümesini istiyorsanız, beraber müddet geçirmek için niyetler koymalısınız.

İrtibat: İrtibat, konutluluğunuzun bel kemiğidir. Beceriksiz irtibat sebebiyle bir hayli konutluluk gayelerine erişemiyor. Konutlulukta çatışmalar kaçınılmaz olarak ortaya çıkar, ancak uygun ve kumpaslı irtibat ile tüm problemler çözülebilir.

Her şey hakkında konuşun: Eşinizle dostluğunuzu geliştirin, böylece konuşulması güç mevzularda dahi rahatça görüşebilirsiniz. Güçlü konuşmalar sizi daha uslu ve eforlu kılar ve ufkunuzu genişletir. Güç meselelerden sakınırsanız, sonunda irtibat kopukluğunda boğup konutluluğunuzu mahvedebilirsiniz.

Aile ilişkileri: Eşiniz ve sizin ailenizin harmanlanması süreci bir mucizeden başka bir şey değildir. Kayın aileniz sizden ve eşinizden asılcı olmayan temenniler içine girebilir. Tüm tatilleri onlarla geçireceğinizi zannedebilirler veya onların nasihatlerini denetlemeden takip edeceğini. Çoğu zaman, bu temenniler bir çatışma alana gelinceye kadar bir çift tarafından anlaşılmamakta veya tartışılmamaktadır. Uslu alternatif, muhtemel çatışmaları ortaya çıkmadan evvel bu problemleri tanımak ve çözmeye çalışmaktır.

Konut alışkanlıkları: Konuttaki günlük alışkanlıklar, bir çift için miktarlamaz bir gerilim kaynağı olabilir. Konut işleri ehemmiyetsiz görünebilir ancak büyük bir meseledir. Bu zahmetli mevzuyu baştan sona konuşmalısınız. Ömür boyu sürecek bir konut dostu olduğunuzu düşünün ve ona göre kararlar alın.

Aile sıhhati amaçları

Muhtemelen bir konutluluğun her iki yarısının da eş sıhhat gayelerine sahip olacağı umulmaktadır. Ancak karşılıklı olarak geçimli niyetler üzerinde hemfikir olabilirsiniz. Değişik yemekler tasarılamanın ve pişirmenin ne kadar güç olduğunu düşünün? Değişik perhiz seçimleri ​​olan çiftler için esas maksat, her ikisi için de uygun bir beslenme programı olmalıdır. Aynı çizgide olduğunuzda, konutluluğunuz çok daha basit olacaktır.

Son anekdot

Konutluluğun ilk seneyi, gelecekteki mutluluğunuz için olağanüstü derecede ehemmiyetlidir. Bu zaman zarfında, konutluluğunuza istikamet ve emel ya da daha sonra sizi tuzağa düşürecek makûs alışkanlıklar geliştirirsiniz. Maksatlerin tanımlanması, hayatınız süresince devam edecek iyi alışkanlıklar ve beraber olmanın yollarını tanımlamanıza dayanakçı olacaktır.

Konutluluğun kimseninki gibi değil. Kendi amaçlarınıza sahip olmak konutluluğunuza hak ettiği eşsizliği ve orijinalliği verir. Öyleyse, devam edin ve bugün kendi usluca maksatlarınızı tanımlayın. Konutluluk bir maratondur ve bir maratonu uygun bir tasarılama yapmadan zaferle bitiremezsiniz.

Serkan Sıtkı Şahin

özel içeriğidir.

0 0 votes
Article Rating

Categories:   EVLİLİK

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments