Kadın Aklı Erkek Aklı Filmi izle

kadın aklı erkek aklı izle
Kategori: İnceleme
Haziran 22 2021
: 1070

Kadın Aklı Erkek Aklı diye bilinen film Hannah Meyer’in Çirkin Gerçek’te Abby Richter, modern toplumda toplumsal cinsiyet rolleri hakkında uzun süredir devam eden tartışmayı yeniden ateşliyor. Kitabın birinci şahıs anlatıcısı, neredeyse kişisel bir dille, daha önce bir ana akım medya yazarından duyulmamış anlayışlı içgörüler sunuyor. Kadın Aklı Erkek Aklı filmi Kitap aynı zamanda hem eleştiriye hem de empatiye davetiye çıkaracak şekilde yazılmış. Anonimliğin yaygınlaştığı bir çağda, Çirkin Gerçek bir kadın anlatıcıyı kurban olarak değil, olası bir kahraman olarak sunar. Bu yeni bir fikir olabilir, ancak Çirkin Gerçek’in mesajı da çok daha güncel.

Çirkin Gerçek’in öncülü, kendimiz hakkındaki gerçeği her zaman bilmememizdir. Boyumuzdan kilomuza kadar her şey hakkında yalan söylememiz öğretildi. Bu romantizm gizeminde güzel gerçek ortaya çıkıyor. Kendimizle ilgili ‘çirkin gerçeğin’ her zaman inanmaya yönlendirildiğimiz şey olmayabileceği ortaya çıkıyor. Aslında, ‘çirkin gerçek’ doğru bile olmayabilir.

Kadın Aklı Erkek Aklı Özet

Bu tam olarak bir romantik komedi değil. Çirkin Gerçek, mutlu bir son etrafında dönmüyor. Ana karakterler komik ve ilgi çekici, ancak Çirkin Gerçek bir romantizm ve flört hikayesinden çok daha fazlası. Özellikle erkekler söz konusu olduğunda, ‘çirkinlik’ etiketinin pek çok gerçeği var. Filmi hakkında detaylı bilgi için tıklayınız

 

Çirkin Gerçek’in ana ilişki teması, ‘çirkin gerçek’ olmakla ‘çirkin gerçek’ olmak arasındaki farktır. Ancak film karaktersiz değil. Çirkin bir gerçeği yansıtsalar bile çok eğlenceli ve komikler. Bu karakterler arasında beyaz şarap bağımlısı bir rahip, beyaz kadınlara şehvet duyan siyah bir adam ve düşmüş bir rahip olan Katolik bir çocuk var.

kadın aklı erkek aklı konusu

Filmin ana çatışması, bir rahip tarafından taciz edilen genç bir Katolik çocukla ilgilidir. Çirkin Gerçek, genç adamın istismara uğramış bir kurbandan bir katile dönüşümünü gösterir. Film yapımcısı Michael De Luca, izleyicinin hikayenin tüm yönlerini görmesini sağlıyor: tacize tepkisi, durumla başa çıkma güdüsü, öfke ve affetme duygusu. Kurbanın erkek olması olay örgüsüne başka bir katman ekler.

kadın aklı erkek aklı izle

Yönetmen Michael De Luca, Ed Harris ve Jennifer Aniston’ın oynadığı Sacrifice adlı benzer bir filmi de yönetti. Her iki filmin yapımcıları daha sonra Çirkin Gerçek’te birlikte çalıştılar, bu yüzden tekrar birlikte çalıştıklarını görmek çok yaygın. İlk film, tacizci babasını öldüren ve Katolik rahip olan bir çocuk hakkındayken, ikinci film büyük ölçüde bir Katolik okulunda meydana gelen tacize dayanıyordu. Sabah programı sunucusu Ed Harris tarafından oynanırken, diğer karakterlerin hepsi kadındı.

kadın aklı erkek aklı film müzikleri

Film sadece romantik bir komedi değil, aynı zamanda kültürel bir yorum. Ağırlıklı olarak beyaz ve Hıristiyan olan bir ülkede azınlığın bakış açısından anlatılıyor. Sabah programı sunucusu sarışın ve çekici ama sahnenin geri kalanında sarışın ya da çekici değil. Diğer karakterlerin hepsi kadın, bu da onu nadir bir kültürel aşk hikayesi yapıyor. Beyaz kadınlar da dahil olmak üzere güzelliği yücelten bir ülkede, Çirkin Gerçek bir romantik komedi olamayacak kadar gerçekçi bir dokunuş gibi görünüyor.

 

Ancak eşinizle birlikte izleyeceğiniz filmlerin belki de en anlamlısı. Bazen biraz abartılı olsa da, hala çok fazla güzellik ve zarafet barındırıyor. Aynı zamanda, en masum başlangıçlardan aşırı bağlılık düzeyine kadar bir ilişkinin nasıl ilerlediğinin gerçek doğasını da gözler önüne seriyor. The Ugly Truth’u izlemek, size ilişkiler hakkında gerçekten bir şeyler öğretecek ender filmlerden biridir. Kesinlikle zaman ayırmaya değer!  Ayrıca burdan büyü 2 filmine bakabilirsiniz.

Best Kadın

Blogger