Menu

Kuruluş Osman dizisinde başarılar üst üste geldi!


Ekranlarda en çok izlenen dizi olan "Kuruluş Osman", ATV ekranlarında sürpriz ve heyecan dolu 47. bölümü ile reytinglerde ve sosyal medyada üst sıralarda yer aldı. Dizi hem toplam hem de ABC1 gruplarında 13. oranla birinci oldu. AB grubunda biraz gerileyen ATV dizisi Sadakatsizlerin ardından günü ikinci sırada tamamladı.

'Kuruluş Osman' # ŞehitlerYurdu hashtag'i ile sosyal medyanın zirvesinde yer aldı. Kay Türkiye ve dünya gündeminde yer alan dizinin 47. bölümünde alpler ve Bizans ordusu savaşa damgasını vurdu ve Bayhoca'nın vurulmasıyla karşı karşıya kaldı.

Papalık ajanları Süleyman ve Melik, Çömlekçi'yi kimin öldürdüğünü bularak ve hainleri ortaya çıkarmak için harekete geçerek Osman Bey'in Dündar Bey'i ele geçirmesine engel oldu. Katilin kimliğiyle ilgili bir ipucu yakalayan Malhun Hatun, ikili Dündar Bey'i saklayıp hedefi şaşırtırken bu bilgiyi kendisine sakladı.

Göktuğ'u bazı kutsal emanetlerle birlikte İnegöl'e gönderen ve Nikola'nın güvenini kazanmasını isteyen Osman Bey, Nikola'nın Konstantinopolis'e çağrıldığı istihbaratını elde etti. Nikola'ya baskın yapmayı planlayan Osman Bey, harekatı adım adım planladı ancak Dündar Bey sayesinde Nikola, Osman Bey'in harekatından da haberdar oldu.

Osman Bey, Türk kamplarının uç kısmına yeniden yerleşim planı çerçevesinde Selcan Hatun'un obasına davet gönderdi. Selcan Hatun'un kamptan ayrılması üzücü anlara neden olurken; Malhun Hatun ise obezinin yerleştirileceği topraklarda Osman Bey ile sıkı pazarlık yaptı.

Ermenistan'da Nikola'yı pusuya düşürmeyi hesaplayan Osman Bey'in planı kusursuz işlerken; Flatyos ve Bizans destek güçlerinin aniden ortaya çıkması işleri karıştırdı. Bayhoca, Flatyos'un attığı oklarla vurulurken; Osman Bey ve alpları üstün Bizans güçleri tarafından kuşatıldı.

Vakıf Osman'ın 47. bölümünde Malhun Hatun'un babası Umur Bey de ilk kez seyirci karşısına çıktı.

Üretim, proje tasarımı ve senaryo Mehmet Bozdağ'a ait; Genel yönetmenliğini Metin Günay'ın üstlendiği, başrolünü ise Osman Bey karakteriyle Burak Özçivit'in üstlendiği "Kuruluş Osman" çarşamba akşamları ATV ekranlarına damgasını vurmaya devam edecek.

Haberleri Instagram'da takip edin -> @tvdizianaliz

Abone ol

0 0 votes
Article Rating

Categories:   Film

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments