Menu

Kuruluş Osman dizisine büyük bir bela geliyor!


Seyircilerden büyük ilgi gören ve reytinglerde tepeden aşağı inmeyen "Müessese Osman" 2. sezonunda 3 Mart Çarşamba akşamı saat 20: 00'de yeni bölümüyle ATV ekranlarında olacak coşkuyla izledim. Dizinin 48. bölümüne efsanevi Moğol komutanı Togay'ın gelişi ve Osman Bey'in kampta haini bulma mücadelesi yaşanacak.

Nikola ve Flatyos'un tuzağına düşen ve alpleriyle çevrili Osman Bey, bir ölüm kalım savaşının ortasında kalır. Bayhoca'nın yaralanmasıyla sarsılan Kayı alpları, Bizans güçlerine karşı hayatta kalmaya çalışır. Savcı, Flatyos'un attığı oklarla yaralanan oğlunu savaş alanından almaya çalışırken; Osman Bey, çemberi kırmak için beklenmedik bir hamle yapar.

OSMAN BEY'İN YENİ BELALİ KARA ŞAMAN TOGAY

Papalık ajanları Melik ve Süleyman'ın cesaretlendirmesiyle uç noktaya gelen efsanevi Moğol komutanı Kara Şaman Togay, hainlere ve Bizans'a karşı savaşan Osman Bey'in yeni bir cephe açmasına neden olur. Tüm dengeleri alt üst eden bu gelişme ile yeni bir fırsat yakaladığını düşünen Nikola, Osman Bey'den intikam yemini eder. Osman Bey, Nikola'nın tuzağına düşmesine neden olan haini yakalama sözü verirken; Elindeki ipuçlarını değerlendiren Malhun Hatun, hainin obelde olduğu konusunda uyarıyor.

YARALANAN BAYHOCA'NIN KADERİ NE OLACAK?

Osman Bey ve alpları Bizans güçlerinin elinden nasıl kurtulacak? Flatyos ve Nikola savaş alanında kazanabilecek mi? Yaralı Bayhoca'nın akıbeti ne olacak? Osman Bey kampta haini bulabilecek mi? Uç bölgeye gelen Moğol komutanı Kara Şaman Togay kimdir? Göktuğ ve Togay savaşı neye sebep olacak? Süleyman ve Melik'in Türkleri sınır dışına sürmek için kurdukları plan nedir? Malhun Hatun ile Bala Hatun arasındaki gerilim nasıl sona erecek? Malhun Hatun, haini bulmak ve ipuçlarını Osman Bey ile paylaşmak için bir strateji izleyecek mi? Dündar Bey planında başarılı olacak mı?

Üretim, proje tasarımı ve senaryo Mehmet Bozdağ'a ait; Genel yönetmenliğini Metin Günay'ın üstlendiği, başrolünü ise Osman Bey karakteriyle Burak Özçivit'in üstlendiği "Kuruluş Osman" çarşamba akşamları ATV ekranlarına damgasını vurmaya devam edecek.

Youtube kanalımızda özel içerik -> @ tvmazgazetesi.com

Abone ol

0 0 votes
Article Rating

Categories:   Film

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments