Menu

Kuruluş Osman’ın Gonca Hatunu Emel Dede’den ezberleri bozacak sözler!


Yapımcılığını Bozdağ Film'in üstlendiği ve ATV ekranlarında ikinci sezonda reytinglerin tepesinden aşağı inmeyen 'Kuruluş Osman'ın sevilen oyuncusu Emel Dede Gonca karakteri hakkında Bozdağ Film Youtube kanalına açıklama yaptı. Hatun ve oynadığı dizi.

Gonca Hatun karakterine karakterine ilişkin soru ile ilgili hayat veren Emel Dede, “Gonca'nın çok tatlı bir karakter olduğunu düşünüyorum. Sevdiğini kucaklayan ve koruyan iyi kalpli, şefkatli, dürüst bir karakter. Çok küçük yaşta ailesini kaybettiği ve Şeyh Edebalı tarafından büyütüldüğü için biraz üzgün bir karakter. Bala Hatun'la, yoldaşlarla, sahabelerle kardeş gibi büyüdüler. Bu yüzden diğer karakterlere göre biraz duygusal ve saf. Gerektiğinde çok güçlü bir karakter olabilse de ayakları yere sağlam basar, özünde bir duyarlılık vardır ”.

Dede, Şeyh Edebalı ile zihnine kazınan bir sahne hissini şu sözlerle dile getirdi: “Bir sahne çektik; Şeyhim ve dervişlerle düşman kalesine gidiyoruz. Yerde yatan düşman askerleri var ve şeyhim onlara merhametle bakıyor. Diğer dervişler şaşırır ve biri "Şeyh, çocuklarımızı, civcivlerimizi öldürdüler, onlara niye merhametle bakıyorsun?" Bu Gonca'nın ilke edinmiş olduğu bir öğretidir. "

"HUZURLU BİR ORTAMIMIZ VAR"

Setteki çevre ve takım arkadaşları ile ilgili olarak, “Hepimiz sette çok iyi anlaşıyoruz, umarız bunu başarırız. Güzel ve huzurlu bir set ortamımız var. Yiğit Uçan'ın çok kibar, yardımsever ve kibar bir insan olduğunu düşünüyorum. Aynı zamanda çok iyi bir oyuncu. Onunla ortak olduğum için kendimi şanslı hissediyorum. Özge Törer ile iyi anlaşıyoruz zaten, zaten sahnelerimiz genelde bir arada oluyor ”.

"GONCA & # 39; S MOBİL TALEP EDİYORUM"

Emel Dede, 'Müesses Osman'dan bir anı taşımak istediğini söyledi. onunla diz: “Karakterimden bir eşya satın almak isteseydim, sanırım cep kutularımı alırdım. Ceplerimiz çok güzel ve havalı. Modern hayatta çok iyi bir araya getirebileceğimiz şık parçalar. Gonca'nın ceplerini arzuluyorum. "

"ŞEYHİM TARAFINDAN ANLATILAN HİKAYE BENİ AÇ YAPTI!"

Sette en çok etkilendiği sahne ve üzerinde bıraktığı his: “İlk sezonda obadan kursla ilgili olumsuz haberler getiriyorum. Dervişlerle birlikte Osman ve şeyhim de mağarada. Osman'ı ilk kez çaresizlik, çöküş ve çaresizlik içinde gördüğümüz bir sahne. Orada bana "Gonca Hatun, ne kadar sürer diyorsun" diyor. Gonca "Ahval kötü" dediğinde bile titriyordum, çok iyi hatırlıyorum. Daha sonra şeyhim Osman'a umut aşılayarak ayaklarını kaldırdı ve onu motive edecek önerilerde bulundu. Bunları yaparken anlattığı hikayelerden çok etkilendim ve arkamda hıçkırarak ağladım. Çok fazla duygusal akıntı yaşadım. "Şeyhim'in anlattığı ve manevi değeri olan tüm dizeler Gonca için çok farklı işler."

"GÜZEL BİR SAHNE GERÇEKLEŞTİRİRKEN ENERJİSİNDEN MUTLU OLUYORUZ"

Setin keyifli atmosferinden bahseden Dede, “Burada vakit geçirmeyi çok seviyorum. Bildiğiniz gibi çok özel bir alanda çalışıyoruz, yaylanız çok güzel. Tabii eğlenceli anlar yaşıyoruz mesela Ragıp Savaş ile sahne çekerken çok gülüyorsunuz ve sahneye girerken odaklanma konusunda tek tuş desteğine ihtiyacınız var. Bazen ağlarız, bazen güleriz, sahneye danışırız. Sahne odaklı aslında mutluluğumuz. Güzel bir sahne çektiğimizde enerjisinden çok mutlu oluyoruz. Osman'ın kuruluşunda oynamak için oyuncu olmak yeterli değil. Ayrıca iyi bir binici ve savaşçı olmalısın. Aksiyon sahnelerinde başarılı olmalısınız. Daha önce aksiyon dizilerindeydim, zorluğunu biliyorum ama dönem dizilerinde aksiyon almak zor ama bir yandan da harika.

"Dönem kadını oynamayı çok değerli buluyorum"

Gonca Dede, tarihin akışını şekillendiren kadınların pozisyonuna ilişkin, “Oyun Dönemi Kadını çok keyifli ama çok sorumluluk istiyor. Doğru tasvir edebilmeyi çok değerli buluyorum. Bu, birçok tarihçinin yorumudur. Osmanlı İmparatorluğu'nun yayılmasında lojistikte kadınların desteği çok büyük. İkisi de yemek pişiriyor, keçi sütü çekiyor, obayı çekip çeviriyor, soyu devam ettiriyor, eşleri savaştayken obayı koruyor, baskın yerken savaşabiliyorlar; Eşlerini savaşa gönderirken tuzladıkları kuru eti ceplerine koyuyorlar, zırhlarını örüyorlar ve oklarını sabitliyorlar. Bugünün kadınlarına ve dönemin kadınlarına baktığımızda görev paylaşımı konusunda giderek daha fazla sorumlulukları olduğunu ve üstesinden geldiklerini düşünüyorum. Bu yüzden dönem kadını oynamayı çok değerli buluyorum ”.

"KIRICILARI KIRACAĞIZ"

Emel Dede de "Vakıf Osman" seyircisini heyecanlandıran açıklamalarda bulundu: "Bazen sırf bizzat merak ettiğimiz için karakterin yönünü belirlemek için bazen sonraki bölümleri bilmek istiyoruz ama yönetmenlerimizin söyleyecek bir şeyi var önce sen rutini bozacak, sonra seyircinin rutinini bozacaksınız. Bu yüzden sizin gibi gelecek bölümleri dört gözle bekliyoruz. "

Haberleri Instagram'da takip edin -> @tvdizianaliz

Abone ol

0 0 votes
Article Rating

Categories:   Film

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments