Menu

Maraşlı dizisinde bir sorun var ve o sorunun adı Mahur!


TelevizyonGazetesi.com / Analiz- ATV ekranlarında pazartesi akşamları seyirci ile buluşan Maraşlı dizisinde Burak Deniz ve Alina Boz'un güzel uyumu seyirci tarafından beğeniyle karşılandı. Dizinin hikayesi de geniş bir izleyici kitlesini etkiledi. ATV'nin bu sezon yayınladığı en önemli yapımlardan biri olan Maraşlı'nın da yükselme potansiyeli var.

Ancak farklı düşünenler de var. Şimdiye kadar Maraşlı dizisinin 7 bölümü yayınlandı ve reytingleri iyi oldu. İzleyici ilgisi de çok iyi. Ancak Milliyet Cadde yazarı Sina Kologlu'nun değerlendirmesine göre bazı sorunlar var.

Koloğlu, bu sorunların kaynağının Mahur karakteri olduğunu düşünüyor. Uzun yıllardır televizyonda yaptığı yorumlarla tanınan Koloğlu, şunları söylüyor:

"Senaryo imzasıyla Maraşlı'dan umutluydum ama pek de öyle değildi. Bence Mahur kızımızın bunda etkisi var."

Bu kısa bir yorum, ancak çok şey söylüyor. Mahur karakterinin hikayeye pek uymadığını gösteriyor. Hatta sosyal medyada da benzer değerlendirmeler görülebilir. Mahur da dizi eleştirisinde öne çıkıyor.

Burak Deniz'in çok başarılı bir portre çizdiği açık. Alina Boz da işini yapıyor. Ancak Mahur karakterinin yeterince işlenmediği ve dizide iyi konumlanmadığı yönünde bir eleştiri de var.

Senaryo noktasında dizinin farklı ve özgün hikayesi öne çıkıyor ama gördüğünüz gibi eleştiriler de dikkate alınmalı.

Haberleri Instagram'da takip edin -> @tvdizianaliz

Abone ol

0 0 votes
Article Rating

Categories:   Film

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments