Menu

Marvel Filmleri izleme Sırası – (Güncel)Marvel Filmleri izleme sırası
Onları yayınlanma zamanına göre listeledik. Bir Marvel film aşığı olarak sizlere en son 21 Marvel film dizisini özenle sunuyoruz. İşte o liste….

Marvel Filmleri İzleme Sırası

Kaptan Amerika: İlk İntikamcı (2011)

Kaptan Amerika: İlk İntikamcı

IMDB Puanı: 6,9
Steve Rogers bir asker olmasına rağmen, meslektaşlarına kıyasla oldukça zayıf. Bu yüzden her zaman kendini göstermeye ve gözlerinin içine girmeye çalışıyor. Kendini kanıtlamak için, I.Dünya Savaşı yıllarında yaşanan bir savaşa katılmak isteyen ve güçsüzlüğünden dolayı sürekli olarak savaşa katılmayı reddeden genç Steve Rogers, Amerika'ya gönüllü olarak katılıyor & # 39 ; süper asker yaratma programı ve bu deneyin kendisi üzerinde yapılmasını istiyor.

 • Filmin senaristi: Christopher Markus, Stephen McFeely
 • Film yönetmeni: Jojo johnston
 • Film Oyuncuları: Chris Evans, Hugo Dokuma, Samuel L. Jackson

Demir Adam (2008)

Demir Adam

IMDB Puanı: 7,9
Beli aynı zamanda süper kahraman dünyasının en sevilen ismi. Tony Stark işiniz aslında bir mühendis. Oldukça zengin olan Stark, Stark Enstitüleri ile ülkesi için dünyada görülen en iyi teknolojik silah ve füzeleri üretmektedir. Bir gün Tony Stark, yakalandığı ve yaralandığı füzesini tanıtmak için Afganistan'a gider. Tony Stark'ı kaçıranlar Tony Stark'a kendileri için bir füze yapmasını söylediler. Tony Stark zekasını kullanarak orada kendisi için bir zırh yapar ve ondan kaçmak için bir plan yapar. Bu zırh artık hem kendisinin hem de dünyanın kaderini değiştirecek.

 • Filmin senaristi: Mark Fergus, Şahin Ostby
 • Film yönetmeni: Jon favreau
 • Film Oyuncuları: Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Terrence Howard

Demir Adam 2 (2010)

Demir Adam 2

IMDB Puanı: 7.0
Ivan adında bir Rus adam, babasının ölümünde yanındayken babası Ivan Tony Stark'tan intikam almasını söyler ve bir silah üzerinde çalışırlar. Tony Stark Kendini tüm dünyaya gizli tutarken, devletin ürettiği özel zırhı devlete teslim etmek için yaptığı bir baskın görür çünkü aniden kimliğini ortaya çıkarır. Stark, herkes için barışı sağladığını söyleyerek hükümete zırh vermeyeceğini ve halktan gerekli desteği aldığını söylüyor. Yanında sekreteri olarak Natalia Romanova adında bir kadın tutuyor.

 • Filmin senaristi: Justin theroux
 • Film yönetmeni: Jon favreau
 • Film Oyuncuları: Robert Downey Jr., Mickey Rourke, Gwyneth Paltrow

İnanılmaz Hulk (2008)

İnanılmaz Hulk

IMDB Puanı: 6.7
Marvel World'ün belki de en az tanınan karakteri: HulkHikaye oldukça ilginç. Bruce Banner, üzerinde çalıştığı projelere değer veren bir bilim adamı ve süper kahraman. Aynı zamanda insanlara yardım etmeyi bir hedef haline getirdi. Bruce Banner'ın tüm hücrelerini zehirlemeyi planlayan "Gamma" adlı bir radyoda savaş açtı. Bruce, kendi içinde tutamadığı öfkeyi yayan gücü açığa çıkarmaya çalışır. Sinirlendiğinde arkadaşını bile tanıyamayacak kadar sinirlenir ve bedeni hayal gücünün ötesinde büyür.

 • Filmin senaristi: Zak penn
 • Film yönetmeni: Louis leterrier
 • Film Oyuncuları: Edward Norton, Liv Tyler, Tim Roth

Thor (2011)

Thor 2011

IMDB Puanı: 7.0
İskandinav Mitolojisindeki belki de en güzel hikaye ThorMarvel'deki yerini bulur. Asgard kralı Odin, dünyaya saldıran Buz Devlerinin kralı Laufey ile savaşır. Asgard'ın orduları ve Einherja orduları Buz Devlerini yener ve güç kaynakları olan "Kadim Kışlar" göğüslerini alır. Yüzyıllar sonra, Asgard'ın tahtı Thor'un krallığı tarafından yönetileceğini ilan eden o gece, bir grup Buz Devi Asgard'ı ziyaret eder ve değerli sandığı çalmak ister. Ama başarısız oluyorlar. Odin'in emirlerine karşı çıkan Thor ve arkadaşları, Buz devlerinin evi olan Jötunheimr'a gider ve onlara karşı bir savaş başlatır.

 • Filmin senaristi: Ashley Miller
 • Film yönetmeni: Kenneth Branagh
 • Film Oyuncuları: Chris Hemsworth, Anthony Hopkins, Natalie Portman

Yenilmezler (2012)

Yenilmezler

IMDB Puanı: 8,0
Tüm süper kahramanların tek bir filmde toplandığı bir film yapmamak mümkün olmazdı. KALKAN Dünyaca adıyla anılan uluslararası baş teşkilatına liderlik eden Nick Fury, tüm dünya için büyük bir sorun teşkil edecek düşmanlarla baş başa kalır. Nick Fury bu düşmanlarla tek başına savaşamayacağı için kendisi için bir süper kahraman takımı toplamalıdır. Bu şekilde, diğer gezegenlerdeki süper kahramanlarımız bile artık Dünya'da buluştu.

 • Filmin senaristi: Joss whedon
 • Film yönetmeni: Joss whedon
 • Film Oyuncuları: Robert Downey Jr., Chris Evans, Scarlett Johansson

Demir Adam 3 (2013)

Demir Adam 3

IMDB Puanı: 7,1
Kelimenin tam anlamıyla "ne kadar iyi olursanız, o kadar çok düşmanınız olursunuz" ifadesini yapan milyarder işadamı Tony Stark Bu sefer, yaptığı mucitlere karşı çok fazla ve güçlü, hatta sayılamayacak kadar yüksek düşmanları var. Üstelik bu düşman çok öfkeli bir hamle yaparak özel hayatını mahvediyor. Iron Man şimdi en mantıklı kararları vermek ve geçtiği olaylarda akrabalarını ve arkadaşlarını korumak için çok kararlı bir şekilde düşünmek zorundadır.

 • Filmin senaristi: Drew Pearce
 • Film yönetmeni: Shane siyah
 • Film Oyuncuları: Robert Downey Jr., Guy Pearce, Gwyneth Paltrow

Thor: Karanlık Dünya (2013)

Thor 2013

IMDB Puanı: 6,9
Thor mitoloji serisinin ikinci filmi ile dizi kaldığı yerden devam ediyor. Babası tarafından özel güçlerle alınan ve dünyaya sürülen Thor, kendisini ölümsüz yapan özel çekicini yeniden kullanma ve Asgard yönetimine geri dönme hakkına sahipti. Yenilmez ThorBuz Devleri ile işbirliği yapan ve onun kuralını ele geçirmeye çalışan kardeşi Loki'nin ardından, şimdi eski Kara Elflerin güçleriyle çatışacak. Malekith liderliğindeki bu kuvvetler, evreni yeniden karanlık bir duruma dönüştürmek için çalışacak.

 • Filmin senaristi: Christopher L. Yost
 • Film yönetmeni: Alan Taylor
 • Film Oyuncuları: Chris Hemsworth, Natalie Portman, Tom Hiddleston

Kaptan Amerika: Kış Askeri (2014)

Kaptan Amerika: Kış Askeri

IMDB Puanı: 7,7
Kaptan Amerika'nın geçmişi aslında onun geleceğidir. Kaptan Amerika SSCB'nin özel kuvvetlerinde büyütüldü ve Kış Askeri unvanı verildi. Captain America, Falcon ve Black Widow adlı iki arkadaşını da yanına alır ve soğuk diyardan elenen düşmanlarla savaşa giderler. Ve böylece hem sinematik evrenin kaderi değişir hem de Kaptan Amerika ve Kara Dul'un maceraları başlar.

 • Filmin senaristi: Christopher Markus, Stephen McFeely
 • Film yönetmeni: Anthony Russo, Joe Russo
 • Film Oyuncuları: Chris Evans, Samuel L.Jackson, Scarlett Johansson

Galaksinin Koruyucuları (2014)

Galaksinin gardiyanları

IMDB Puanı: 8,0
Bu sefer biraz farklı süper kahramanlardan bahsedeceğiz. Farklı dediğinizde kötü insanların aklına gelmesine izin vermeyin. Çünkü bu takım çok renkli ve eğlenceli! Aralarında ağaçlar bile var. "galaksinin gardiyanları" Ekibimiz olarak bilinen ekibimiz, evrenin kontrolünü ele geçirmeye çalışan düşmanları durdurmaya çalışan bir gruptur. Kendisine Yıldız Lordu lakaplı Peter Quill, bir küre çaldığında güçlü ve hırslı bir düşmanla başını belaya sokar. Bakalım Peter bu durumu nasıl toparlayacak.

 • Filmin senaristi: James Gunn, Nicole Perlman
 • Film yönetmeni: James gunn
 • Film Oyuncuları: Chris Pratt, Vin Diesel, Bradley Cooper

Galaksinin Koruyucuları 2 (2017)

Galaksinin Koruyucuları 2017

IMDB Puanı: 8,2
Tüm galaksiyi gezerek evreni kurtarma yolunda polisin çalışmalarını yürüten ekibimizin maceraları bıraktıkları yerden devam ediyor. Jason Quill namı diğer Star-Lord arkadaşları, ailesinin intikamını almak için tüm galaksiyi dolaşan suikastçı Gamora, Drax, kendisiyle birlikte dolaşan ödül avcısı Rocket ile birlikte babasının kökenlerini arar. Bu yolculuk sırasında, galaksinin farklı yerlerinde savaşırken onlara yeni yoldaşlar katılır.

 • Filmin senaristi: James Gunn, Dan Abnett
 • Film yönetmeni: James gunn
 • Film Oyuncuları: Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista

Yenilmezler: Ultron Çağı (2015)

Yenilmezler: Ultron Çağı

IMDB Puanı: 7,3
Ve yine, tüm süper kahramanlarımız zorlu test için bir arada! Tony Stark ve Bruce Banner, 'Ultron' adlı etkin olmayan bir barışı koruma programını yürüttüğünde, bekledikleri her şey ters gider ve Dünya'nın en güçlü süper kahramanlarından biri olan Iron Man, Captain America, Thor, Hulk, Black Widow ve Hawkeye, gezegenin geleceğini belirlemeye hazırlanıyor. Zor bir sınava girerler. Ortaya çıkan bu Ultron'un çılgın planını gerçekleştirmesini engellemek zorundalar. Film çok önemli çünkü diğer Avengers filmlerinin kaderini belirleyecek karakterler de filmde yer alıyor.

 • Filmin senaristi: Joss Whedon, Stan Lee
 • Film yönetmeni: Joss whedon
 • Film Oyuncuları: Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo

Karınca Adam (2015)

Karınca Adam 2

IMDB Puanı: 7,3
Evrenin hem en büyük hem de en küçük kahramanına merhaba deyin! Karınca adamMarvel ailesinin sevilen süper kahramanlarından biridir. Karınca Adam, bedenini çok küçülterek gücünü artırma yeteneğine sahiptir ve bu onu yenilmez kılar. Kahramanımız Scott Lang güçlerini, Hank Pym'e yardım ederek kostümü korumak zorunda olan Dr.

 • Filmin senaristi: Edgar Wright, Joe Cornish
 • Film yönetmeni: Peyton kamış
 • Film Oyuncuları: Paul Rudd, Michael Douglas, Corey Stoll

Kaptan Amerika: İç Savaş (2016)

Kaptan Amerika: İç Savaş

IMDB Puanı: 7,8
Avengers 2.5 olarak tanımlandı Kaptan Amerika: İç Savaş Film, Marvel Evreninde bir dönüm noktası diyebileceğimiz bir tür film. Hem kahramanlar arasında büyüyen çatışma, hem de bu sefer ana düşmanları için dışarıdan değil kendi içlerinden ilginç bir konu. Film Kaptan Amerika dizisinde yer alsa da bu filmde tüm süper kahramanları görüyoruz. Ayrıca yeni süper kahraman Örümcek Adam da bu filmde diziye katılıyor.

Filmin konusuna bakarsak: Kaptan'ı, kendini insanlığı korumaya adamış İntikamcılar'ın birleşik ekibinin lideri olarak görüyor. Avengers ekibinin karıştığı bir olay kötü gittiğinde, siyasi güçler Avengers ekibi tarafından izlenen ve yönlendirilen bir sistem için baskı yapar. Takım, Sokovia Antlaşması'nı imzalamalıdır. Aksi takdirde kişisel olarak dağıtılacaktır. Bu baskı altında olmak, görüş ayrılıkları nedeniyle ekibinin ayrılmasına neden olur.

 • Film yönetmeni: Anthony Russo, Joe Russo
 • Filmin senaristi: Christopher Markus, Stephen McFeely
 • Film Oyuncuları: Chris Evans, Robert Downey Jr., Scarlett Johansson

Kara Panter (2018)

Siyah Panter

IMDB Puanı: 7,3
Wakanda Foreva! ”Çıkan filmdir .. Wakanda'nın ekonomisinin en güçlü ve en büyük avantajı, özel formdaki nadir metal parçalarının çıkarıldığı" Vibranium "ile sağlanan madenlerdir. Kara Panter ayrıca pençelerinde de bulunan bu Vibranyum bıçaklara sahiptir. Bu bıçaklar sayesinde tahrip edilemez hale gelir. Siyah PanterZırhın içinde kendini koruduğu, ince ve mor renge bürünebilen Vibranyum parçalar bulunmaktadır. Kara Panter ülkesi için doğru kararları verecek mi?

 • Filmin senaristi: Ryan Coogler, Joe Robert Cole
 • Film yönetmeni: Ryan coogler
 • Film Oyuncuları: Chadwick Boseman, Michael B. Jordan, Lupita Nyong'o

Örümcek Adam: Eve Dönüş – (2017)

Örümcek Adam: Eve Dönüş

IMDB Puanı: 7,4
Yeni nesil Örümcek Adam filmlerinin başlangıcı Örümcek Adam: Eve Dönüş Marvel aslında çok ciddi bir adım atıyor. Andrew Garfield'ın serideki macerası, Marvel ile Sony arasındaki anlaşmanın Marvel'ın tarafına dönmesi üzerine kısa kesildi. Ama görünen o ki insanlar Andrew için üzülseler de Tom Holland'ın bu rolü çok iyi oynaması da aynı derecede sevindirici. Ayrıca filmde Iron Man rolünü canlandıran Robert Downey Jr.'ın da yer alması, filme izleyenlerden bolca puan veriyor. Filmin konusu şöyle:

Yenilmezler ile olan macerasından etkilenen genç Peter Parker, kendini kanıtlama arzusuyla dolu bir gençtir. Yaşından dolayı pek çok sorumluluğu var. May Teyzesi ile yaşayan Peter ona bakıyor. Tony Stark (Demir Adam) ile arkadaşlığını geliştirdi. Okul hayatına alışmaya ve sıradan bir genç gibi yaşamaya çalışan Peter, dünyayı tehdit eden suçlarla savaşmayı ve dünyayı daha güvenli hale getirmeyi aklında tutar. Ve tabii ki bir aşk meselesi. Peter'ın tüm bunları nasıl halledeceğini düşünüyorsun?

 • Filmin senaristi: Jonathan Goldstein, John Francis Daley
 • Film yönetmeni: Jon watt
 • Film Oyuncuları: Tom Holland, Michael Keaton, Robert Downey Jr.

Doktor Garip (2016)

Doktor Garip

IMDB Puanı: 7,5
Bir karakterin zihinsel dönüşümü ancak etkileyici olabilir. Çok başarılı bir cerrah olmak Doktor Garip Daha önceki bir trafik kazasında elindeki sinirlerin zedelenmesi sonucu mesleğini yapamaz hale geldi. Ama Doctor Strange çok egoist bir cerrahtır. Ellerini iyileştirmek ve mesleğine geri dönmek için her şeyi yapan Strange, Kadim Bir adlı güçlü büyücü ile tanışır ve Kadim, Garip için büyük bir umut olur. Strange için ikinci bir hayat başlayacak. Ve eski hayatı tamamen değişti.

 • Filmin senaristi: Jon Spaihts, Scott Derrickson
 • Film yönetmeni: Scott derrickson
 • Film Oyuncuları: Benedict Cumberbatch, Chiwetel Ejiofor, Rachel McAdams

Thor: Ragnarok (2017)

Thor: Ragnarok

IMDB Puanı: 7,9
Belki de tüm Marvel serisinin en renkli, en göz alıcı ve en komik filmi. Thor: Ragnarok Pek çok Marvel seyircisi için en iyi üç film arasında! Önceki iki film Thor serisinden daha soluk olduğundan Marvel, üçüncü film için oldukça sistematik ve sorunsuz bir şekilde çalışmış görünüyor. Aslında diğer 2 filmin eksikliklerini büyük bir artıyla ortadan kaldırıyor. Filmin başarısının arkasında, özellikle yönetmen Taika Waititi'& # 39; S'nin katkısı reddedilemez. Marvel, önceki dizisinde olduğu gibi bu filmde de çarpıcı oyuncu kadrosuyla göz kamaştırıyor. Ayrıca evrenler arası geçişle birlikte filmde Dr Strange'in varlığı da bir başka heyecan verici durum. Thor mitolojisini çok iyi yansıtan Thor: Ragnarok filmi kesinlikle izlenmeyi hak ediyor.

Filmin olay örgüsüne bakarsak: Thor, savaşmak zorunda kaldı çünkü Asgard, Ragnarök'e karşı kaderine bırakıldı ve kendisini tanrılar arasındaki savaşın içinde buldu. Bu savaşta Hulk rakip olarak ortaya çıktı. Savaştığı bir diğeri de Surtur ve Muspellheim'ın Ateş Devleri. Thor, ülkesini felakete sürükleyen Hela'yı da bulmalıdır. Hulk, Loki ve Thor takımlarını nasıl büyüteceklerini düşünürken çok renkli bir film izliyoruz.

 • Filmin senaristi: Eric Pearson, Craig Kyle
 • Film yönetmeni: Taika Waititi
 • Film Oyuncuları: Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Cate Blanchett

Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı (2018)

Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı

IMDB Puanı: 8,4
Marvel Onun evreni sonsuza kadar değişiyor! Sonsuzluk taşlarını kovalayan ve onları çalmaya çalışan Thanos, Dünya için gelmiş geçmiş en kötü yaratık haline geldi. Steve Rogers ve Tony Stark arasındaki olaylarda ikiye bölünen süper kahramanlar, Thanos için bir araya gelip güçlerini birleştirmeye karar verdi. Şimdi insanlığın kaderi, hatta dünyanın kaderi bu savaşa bağlı. Bu savaşta tek kazanan olacak Thanos Kahramanlarımız biz bu kadar güçlüyken bir şeyler yapmalı.

 • Filmin senaristi: Christopher Markus, Stephen McFeely
 • Film yönetmeni: Anthony Russo, Joe Russo
 • Film Oyuncuları: Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Mark Ruffalo

Karınca Adam ve Yaban Arısı (2018)

Karınca Adam ve Yaban Arısı

IMDB Puanı: 7,1
Sonsuzluk Savaşı Daha önce dünyada neler olmuştu? Bu filmden öğrendiğimiz şey bu. Karınca Adam Yaban Arısı Hem büyük bir baba olmak hem de bir süper kahraman olan Scott Lang'ın önceki sırlarını çözmek için Wasp adlı süper kahraman ile işbirliği yaparak bize mücadelelerini gösteriyorlar. Ev hapsinde tutulan Scoot, Hope Van Dyne'a acil bir görev yapmayı umarken, Ant Man görevini bir arada tutmaya çalışır ve Dr. He, Hank Pym ile yüzleşir.

 • Filmin senaristi: Chris McKenna, Erik Sommers
 • Film yönetmeni: Peyton kamış
 • Film Oyuncuları: Paul Rudd, Evangeline Lilly, Michael Peña

Örümcek Adam: Evden Uzak – (2019)

Örümcek Adam: Evden Uzak

IMDB Puanı: 7,5
Sevgili süper kahraman Örümcek Adam serinin ikinci filmi Evden uzakbelki de en merak edilen filmler arasında. Çünkü Avengers: End Game'den sonra izlenecek ilk film. Bu filmde artık birçok süper kahramanın yokluğunu görüyoruz. Ve bu kahramanların yokluğu, kahraman Örümcek Adam için oldukça yıkıcı. Filmin ilerleyen aşamalarında kahramanların yeni lideri insanların olması gerektiği fikri Örümcek Adam'dır.

Tom Holland bu sefer hem mutlu hem de hüzünlü öğrenci kahraman modelini yansıtıyor. Zaman çizelgesiyle ilgili sorunların üstesinden gelmekle mücadele eden Peter Parker, en önemli görevi olan kahramanlıkla da ilgilenmelidir. Ve bunu yaparken de okul, aşk hayatını bir arada almakta sorun yaşıyor. Tom Holland için bu rolü çok iyi yansıttığını söyleyebiliriz.

Marvel Sinematik Evreninin 23. filmi Örümcek Adam: Evden Uzakta filmin olay örgüsüne bakacak olursak, Endgame'de yaşananlardan sonra ayağa kalkmaya çalışan Peter Parker, Avrupa gezisi sırasında okul arkadaşları Nick Fury; Üzerindeki yıkımla gelişen olaylara odaklanır. Peter, evinden uzakta arkadaşlarını korumak, dünyayı kurtarmak, sadece kendisinin ötesine geçebileceği bir meydan okumayla yüzleşmek ve Örümcek Adam'ın kaderini kabul etmek zorunda kalacak.

 • Filmin senaristi: Chris McKenna, Erik Sommers
 • Film yönetmeni: Jon watt
 • Film Oyuncuları: Tom Holland, Samuel L.Jackson, Jake Gyllenhaal

. (tagsToTranslate) yabancı filmler

0 0 votes
Article Rating

Categories:   Film

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments