Neme Karşı Mücadele İpuçları

Neme Karsi Mucadele Ipuclari
Kategori: Kızlar İçin
Temmuz 14 2021
: 0

Neme Karşı Mücadele İpuçları Saçınızın yapısı ne olursa olsun, nemle mücadele etmek yorucu olabilir. Özellikle yüksek nemli bir yerde yaşıyorsanız, yaz sıcaklıklarıyla ısınan bir savaş. 2 yıl Houston’da yaşadım ve sıcağı nasıl yeneceğimi asla bulamadım, bu yüzden yaz boyunca hemen hemen her gün atkuyruğu taktım. Ancak, biraz fazladan zaman ayırabilir, bazı kaliteli ürünlere yatırım yapabilir ve becerilerimiz üzerinde çalışabilirsek, kabarmaya karşı verilen mücadele kazanılabilir. Kıvırcık saçlardan nasıl kurtulacağınıza ve sizi yazın muhteşem hissetmesine nasıl geri getireceğinize dair bazı ipuçlarına bakalım.

Her şey sırayla

Konu saç ve nem olduğunda öğrendiğim önemli bir ders, kabarma önleyici saç modelinizin doğal saç dokunuzun güçlendirilmiş bir versiyonu olması gerektiğidir. Saçınız ince, uzun ve düz ise nemli bir günde dalgalı bir saç modeli seçmeyin. Saçınız kalın ve dalgalı ise bunun tersi de geçerlidir; saçınızı düzleştirmeyin çünkü ne yaparsanız yapın, sonunda kıvırcık bir dağınıklık olacak. Bunun yerine normal saç kutunuzun dışında çok fazla düşünmeyin; saçınızda işe yaradığını bildiğiniz şeylerle gidin (ekstra kabartıcı adımlar atarken).

Dokulu Saçlarınızın Doğal Olarak Kıvrılmadan Kurumasına İzin Verin

Kıvırma, dalga veya bir tür dokuya sahipseniz, dokulu saçınızı doğal olarak kurutmayı düşünmelisiniz. Ama o aşamaya bile gelmeden önce onu yıkayıp güne hazırlamanız gerekiyor. Kilitlerinizi temizlerken kabarmayan işleme başlayabilirsiniz. Her şeyden önce, kremi uygularken büyük dişli bir tarakla taramayı tercih edin. Tararken, parça hattınızı dikkate almak için zaman ayırın çünkü bu adım buklelerinizi son taradığınız zaman olmalıdır. Saçınızı ılık suyla, kısım çizginiz yerinde olacak şekilde aşağı yönde durulayın. Duşta işiniz bittiğinde, saçınızı nazikçe atarak ve ardından sarık havluya sararak ve bükerek yerleşik kısım çizginizi veya buklelerinizi bozmamaya çalışın.

Bu, kıvrılma oluşumunu bozmadan fazla suyu çıkarmanın anahtarıdır. Birkaç dakika sonra sarık havluyu çıkarın ve saçınızı nazikçe sallayın, ancak taramayın! Buklelerinizi besleyecek ve bukleyi yerine oturtacak bir bukle ürünü ile buklelerinize püskürtün ve ardından saçınızın doğal olarak kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra parmaklarınızı kullanarak ‘tarak’ yapın (tarak veya fırça kullanmayın çünkü saçınızı hareketlendirecek ve kabarma yaratacaktır).

Kıvırcık saçlardan nasıl kurtulacağınız için dolaşık açıcı geniş dişli tarakGeniş Dişli Tarak (2’li paket), 5,59 Dolar
Kıvırcık saçlardan nasıl kurtulacağınız için Mikrofiber Saç HavlusuKıvrılma Önleyici Türban Havlu, 9,90 Dolar
Kıvırcık saçlardan nasıl kurtulacağınız için True Curl Nem Kilit SpreyiGerçek Nem Kilit Spreyi, 15.77 $

Kıvırcık Saçlarla Savaşmak İçin Fön

Tüm saç tipleri, özellikle kaba ve kıvırcık saçlar çok fazla su tutma eğilimindedir. Bu nedenle, kütikülü sertleştirmeden saçınızdaki fazla suyu sıkan bir mikrofiber türban havlu kullanarak saçınızı havluyla kurutmanız gerekir. Bu, kıvırcık saçlarımızı kontrol altına almak için önemli bir adımdır çünkü daha az fön gerektirir ve kullanacağınız ısı miktarını azaltır. Buklelerinizi havluyla kuruladıktan sonra, saç telini kaplayacak ve koruyacak bir nem ve ısı koruyucusu uygulayın.

Kalın, gür saçlar için favorim MIZANI Style Shifter Society Isı Koruyucu Sprey. Saça bir çeşit kaşmir cilası verir. İnce ince saçlar için muhteşem ipeksi bir doku sağlayan HSI Profesyonel Argan Yağı Isı Koruyucu kullanın. Daha çok yapılandırılmış bir dokuya benzeyen başka bir seçenek de Tresemmé Tres İki İklim Korumasıdır.

Kıvırcık saçlardan nasıl kurtulacağınız için MIZANI Style Shifter Society Isı Ekranı Isı Koruyucu SpreyMIZANI Isı Koruyucu Sprey, 22 $
Kıvırcık saçlardan nasıl kurtulacağınız için HSI PROFESSIONAL Argan Yağı Isı KoruyucuHSI Profesyonel Argan Yağı Isı Koruyucu, 15,95 $

Kuruturken saçınızdaki tüm nemi aldığınızdan emin olun. En sevdiğim kurutma aracı Dyson kurutucudur, ancak bu ürün şaşırtıcı olsa da oldukça pahalıdır. Bütçenizin dışındaysa, göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer favori Jinri Professional İyonik kurutucudur. Saçınızı sıcak ayarda fönleyin ve ardından kütikülleri kapatmak için soğuk bir püskürtme ile bitirin. Her iki kurutucu da süper hızlıdır, tutması hafiftir ve statik elektrik ve kabarmaya karşı iyoniktir.

Kıvırcık saçlardan nasıl kurtulacağınız için Dyson Supersonic Saç Kurutma MakinesiDyson Süpersonik Saç Kurutma Makinesi, 449 $
Jinri Saç kurutma makinesiJinri İyonik Saç Kurutma Makinesi, 38 $

Kıvrılmadan Uyuyun

İpek bir yastık kılıfı, saç kabarmasını önlemeye yardımcı olmak için mükemmel bir uyku aksesuarıdır. Bir tavsiyemiz, onu ipek bir çarşaf üzerinde kullanmamanızdır, yoksa yastığınızın altınızdan kaydığını göreceksiniz. İpek yastık kılıfları oldukça moda ve biraz pahalı olabilir, ancak etrafa bakarsanız çok çeşitli seçenekler bulabilirsiniz. Fiyatlar çevrimiçi olarak değişir, ancak ekstra parayı harcadığınızdan ve sentetik bir karışım kabarma yaratacağından %100 saf ipek satın aldığınızdan emin olun. Benim tercihim, çok çeşitli renkleri olan ve her gece uyumak için güzel olan Slip ipek yastık kılıfı.

Kıvırcık saçlardan nasıl kurtulacağınız için Kayma İpek Yastık KılıfıKayma İpek Yastık Kılıfı, 89 $

Profesyonel Yardım

Kıvrımı kendi başınıza kontrol altına alamıyorsanız, bir salon tedavisinin zamanı gelmiş olabilir. Bu rotaya gitmeye karar verirseniz, keratin tedavisi düşünebilirsiniz. Çok ince, kabarık saçlar durumunda, saçınıza ekstra ağırlık eklemek için bazı uzantılar bile ekleyebilirsiniz.

Kıvırcık saçlardan nasıl kurtulacağınızı öğrenmek istiyorsanız, bu ipuçlarını takip etmeniz yeterlidir; bu ipuçları, sizi korkutan kabarma olmadan güzel yapılandırılmış saç hareketlerine yönlendirmeye yardımcı olacaktır. Ama üzülme; Hala senin için işe yaramadığı günlerin varsa, her zaman örtbas etmek ve gitmek için bir sürü güzel güneş şapkası vardır.
Sonrakini Okuyun:
İnce İnce Saçlar İçin En İyi Saç Kesimleri Kalın Kaba Saçlar İçin En İyi Saç Kesimleri 50 Yaş Üstü Kadınlar için En İyi Saç Boyası

Saç-nem-nem: Bu konuda ne yapmalı

Bu makaleyi beğendin mi? Kaydolun (ücretsiz!) ve size her hafta bunun gibi harika makaleler gönderelim. Buradan ücretsiz abone olun.

Source link

Best Kadın

Blogger