Menu

“Wizard of Oz” Yeniden Çekilecek!


"Oz Büyücüsü" Yeniden Çekilecek! Variety'de yer alan habere göre New Line, "Wizard of Oz" un yeniden yapımı üzerinde çalışıyor.

L. Frank Baum"Oz Büyücüsü" kitabından uyarlanan filmin yönetmenliğini üstlendi. Nicole Kassell ("Bekçi") devralacak. Kitap birçok kez sinema ve televizyona uyarlandı. Bu uyarlamaların en unutulmaz olanı, başrolünü Judy Garland'ın oynadığı 1939 müzikaliydi.

Konuyla ilgili olarak Kassell, “Bu sevilen klasiği beyazperdeye taşıyan Temple Hill ve New Line'da olmaktan onur duyuyorum. 1939 müzikali benim DNA'mın bir parçası olsa da, böyle efsanevi bir hikayeyi yeniden hayal etme sorumluluğu beni neşelendiriyor. "Çocukluğumun bu kahramanlarıyla dans etmeye çok hevesliyim."

Marty Bowen ve Wyck Godfrey filmin yapımcılığını üstlenecek. Isaac Klausner, filmin sorumlu yapımcısı olacak. Kassell'in ilk uzun metrajlı filmi olan ve son HBO prodüksiyon bekçileriyle Emmy kazanan "The Woodsman", 2004 yılında Sundance Film Festivali'nde galasını yaptı. Kassell'in yaklaşan projeleri arasında HBO'lar da yer alıyor. Bebek "ve" Gümüş Denizler ".

0 0 votes
Article Rating

Categories:   Film

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments